Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-09-17 15:08 Олександр Матвієнко
  ▪   Харків

Місцеві вибори. Харківщина: три плюс один

«Блок Кернеса», ОПЗЖ та новостворений блок Юлії Світличної «Разом» на місцевих виборах в області конкуруватимуть за мерські крісла та місця в радах

Кожна з цих партій може називати Харківщину своїм базовим регіоном, де вони мають найбільшу підтримку. Кожна з цих партій базується на схожій електоральній базі. Дві з трьох партій є іменними проєктами відомих в області політиків. Мер Кернес відомий «міцний господарник». А Світлична, як людина, яка відкрила велику кількість відновлених та новозбудованих об’єктів на Харківщині. Різниця лише в масштабах. Кернеса краще знають в Харкові завдяки паркам та фонтанам. Світличну в Ізюмі або Чугуєві, бо там вона відкривала дитсадок або футбольне поле. ОПЗЖ - загальноукраїнський «спадкоємець» Партії регіонів, для якої Харківщина була одним із базових регіонів.

 

Блок Світличної «Разом» - логічне продовження в розбудові її позитивного іміджу та особистого бренду. Брати участь у місцевих виборах – це можливість пустити коріння в області ще більше. Враховуючи її імідж, заводити своїх депутатів в районні або міські ради області буде простіше. Для цього Світлична їздила містечками та селами в серпні місяці, коли багато населених пунктів відзначали День міста або селища. Очевидно, що їхала туди не з метою привітати, а отримати своїх потенційних виборців.

 

Читайте також: Хто претендує на Маріуполь

Переходячи до ОПЗЖ та Райніна, не можна оминути його політичний шлях за останні шість років. Його кар’єра від самого початку розвивалася в Харкові, а з 2014 року пішла угору. Спочатку він очолив Харківський осередок БПП, а потім очолив Адміністрацію президента, де залишався майже до завершення президенства Порошенка. Сьогодні Райнін абсолютно спокійно говорить про мир на Донбасі (на російських умовах), утиски російськомовних та взагалі цілком відповідає образу типового депутата від ОПЗЖ.

 

Під час перебування Райніна в АП Світлична головувала в Харківській ОДА, очільника якої призначає президент. Тому співпраця двох чиновників була прямою. Очевидно, що партнерство між ними й досі має місце. Адже на довиборах по 179-му окрузі у Верховну Раду її діяльність висвітлювали журналісти телеканалу «Інтер», відомого прихильністю до низки членів ОПЗЖ (один із власників каналу – нардеп цієї партії Сергій Льовочкін). Самі ж партійці ОПЗЖ навіть не виставили свого кандидата на округ, що підтверджує негласну підтримку Світличної. Співпраця між двома колишніми колегами по президентській вертикалі Петра Порошенка в області точно триватиме.

 

Райнін майже не веде публічної діяльності, а матеріали у загальнонаціональних ЗМІ про нього й зовсім перестали з’являтися. Єдине місце, де він «світиться» – це сайт партії ОПЗЖ, який розповідає про спільні поїздки Харківщиною з Юрієм Бойком та обіцянки солодкого життя. 

 

Читайте також: Місцеві вибори. Прикарпаття: як змагаються кандидати у невеликих ОТГ

 

Блок Кернеса «Успішний Харків» має амбіції увійти не тільки до міськради Харкова, але й завести своїх кандидатів у різних містах області. Рекламні матеріали призначені для області мають назву «Успішна Харківщина». Ще до офіційного старту виборчого процесу містами ширилися різні рекламні матеріали на підтримку партії Кернеса. Варто окремо зазначити, що на 1 вересня школярам в Краснограді, Ізюмі та самому Харкові роздавали блокноти, ручки та іншу атрибутику з символікою головного мера області. Законом заборонено вести будь-яку агітацію на території навчальних закладів. Однак за таке порушення партії нічого не буде, адже воно відбулося до офіційного старту рекламної кампанії.  Звернення ОПОРА в Міносвіти призвело до того, що символіку хоча б прибрали зі шкіл. Також у різних містах області пенсіонерам видавали «аптечки», де окрім ліків були й рекламні матеріали партії Кернеса. Підкупом виборця є будь-яка передана річ, вартість якої перевищує 1 гривню. Але, знову ж таки, норма починає діяти вже після офіційного старту рекламної кампанії. Карати за більш ранні порушення фактично неможливо. Новостворений під вибори сайт про «Успішну Харківщину» демонструє, що члени партії ведуть активну агітаційну роботу. Обіцяють розвивати інфраструктуру, будинки культури та робити Харківську область перлиною туризму.

 

Читайте також: Дві колони ОПЗЖ

 

При цьому в обласних селищних та сільських ТВК партія Кернеса не займає лідируючих позиції за кількістю своїх представників. Закон надає перевагу партіям, які мають своє представництво у Верховній Раді. Проте невелика кількість представників у ТВК не стане серйозною перешкодою для блоку. З такою кількістю агітаційних матеріалів та особистим високим рейтингом Кернеса, питання полягає не в тому, чи пройдуть кандидати від партії в різні міськради або ОТГ. Питання полягає в тому, скільки їх там опиниться.

 

Не можна не згадати й Арсена Авакова, який має не тільки загальноукраїнський інтерес, а й активний у межах Харківщини. Голова МВС має погані стосунки з Геннадієм Кернесом. Вони ворогують відтоді як на виборах мера Харкова переміг власне Геннадій Адольфович, а не сам Аваков. Тож очільник МВС може допомагати конкурентам Кернеса в області, щоб не дати тому прибрати її під себе услід за містом. Найкращим вибором для ситуативного союзу – була б ОПЗЖ. Високий рейтинг проросійської партії в порівнянні з іншими якнайкраще підходить для стримування впливу Кернеса в регіоні. Сам голова МВС, звісно, залишатимуться в тіні. Однак перед стартом виборчої кампанії в області почалися дивні події на кшталт нападу на автобус з «активістами» ОПЗЖ наприкінці літа. Нападників пов’язують з «Національним корпусом», хоча в самій організації це відкидають, при цьому називаючи їх «робінгудами» і «патріотами».

схожі публiкацii