Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-09-14 21:37 Оксана Дмитренко
  ▪   Лисичанськ

Місцеві вибори. Луганщина: Бойко може програти свою "вотчину"

Рубіжне стане епіцентром кампанії в області

Рубіжне – одне з трьох міст обласного значення на підконтрольній Україні території Луганщини, друге у рейтингу економічної ефективності та третє за кількістю населення серед міст області. Промислове місто з великим містоутворюючим підприємством ТОВ НВП «Зоря», де починав свій трудовий шлях один із лідерів ОПЗЖ Юрій Бойко. Рубіжне автоматично стало епіцентром передвиборчих подій в регіоні після того як 30 серпня ЦВК остаточно скасувала місцеві вибори у решті міст обласного значення на Луганщині.

 

Місто цілком могло опинитися у такому самому становищі, як Лисичанськ та Сєверодонецьк. Міська рада мала передумови до створення військово-цивільної адміністрації (ВЦА). Рубіжне живе рік без обраного народом міського голови. Криза місцевого самоврядування тут розвивалась за подібним для усіх міст Луганщини сценарієм та досягла апогею восени 2019 року.

 

Читайте також: Хто претендує на Маріуполь

 

Резонансні події

Рубіжанська міська рада знімала з посади міського голову двічі. Депутати підтримали на вересневій сесії 2019 року рішення про припинення повноважень Сергія Хортіва. Тоді ж змінили й секретаря міської ради.

 

У січні 2020 року Хортіву вдалося поновитися на посаді за рішенням Луганського обласного адмінсуду. Депутатський корпус знову був проти. Лише під час однієї сесії міської ради депутати проголосували за поновлення міського голови на посаді та знову провели таємне голосування за його відставку.

 

Зняти з посади міського голову вдалося завдяки єдності депутатського корпусу Рубіжного. Наприклад, у Лисичанську подібне дострокове припинення повноважень було неможливе, бо незадоволеними роботою голови були лише депутати від Опозиційного блоку – це тільки 19 голосів замість потрібних 24-х.

 

У Рубіжному ж помітна згуртованість депутатів різних політичних сил. Обурення діями міського голови одразу висловили лідери: депутат від Європейської солідарності Денис Денищенко, депутат від «Батьківщини» Олексій Ємець, а також очільник депутатської більшості Олександр Чернецов – Опозиційний блок.

 

На відміну від Сєвєродонецька, де очільник міста кілька разів поновлювався на посаді, вдруге заяву Хортіва «про визнання протиправними та скасування рішення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу» Луганський окружний адміністративний суд залишив без розгляду.

 

Попри політичні сварки та відсутність міського голови очільник Луганської ВЦА Сергій Гайдай жодного разу не згадав Рубіжне, як майданчик для створення військово-цивільної адміністрації. Про скасування виборів у місті мова не йшла, бо Рубіжне розташоване на 10 км далі від лінії розмежування, ніж Сєверодонецьк.

 

Що ж до діяльності Хортіва після зняття з посади, то він запустив Youtube-канал inforub, де розповідає про правове свавілля у Рубіжанській міській раді. Ресурс має попит серед містян. Під кожним роликом більше тисячі переглядів, що досить багато для міста з населення приблизно 60 тисяч мешканців.

 

Ексголова Хортів не полишає надії потрапити знову до міської ради. Багато хто припускає, що він вже домовився з народним депутатом Сергієм Шаховим. Хортів сподівається вдруге стати міським головою Рубіжного за підтримки політичної партії «Наш край» (НК). Амбіційна команда Шахова веде у Рубіжному традиційну діяльність з роздачі цукру та продуктових наборів за соціальними картками, встановлення дитячих майданчиків від Благодійного фонду «Наш край – Луганщина».

 

Завдяки вдало спланованій кампанії на дострокових виборах до Верховної Ради влітку 2019 року Сергій Вельможний від Нашого краю обійшов добре відомого у Рубіжному Олександра Чернецова, який йшов під брендом «Опозиційна платформа – «За життя» (ОПЗЖ).

 

Читайте також: Дві колони ОПЗЖ

 

Під впливом Юрія Бойка

Депутат Рубіжанської міської ради, лідер фракції ОПЗЖ Олександр Чернецов є генеральним директором містоутворюючого підприємства ТОВ НВП «Зоря». Свого часу один із лідерів лідер партії Юрій Бойко пройшов на цьому підприємстві трудовий шлях від майстра цеху до директора. Зараз він регулярно приїжджає та співпрацює з Чернецовим.

 

«Зоря» є лідером хімічної промисловості нашої країни. На офіційному сайті підприємства зазначено, що в Україні більше не існує виробничих потужностей, здатних створити подібний асортимент продукції у рамках одного виробництва. На «Зорі» працюють близько 2000 робітників, а це вдвічі більше, ніж, наприклад, на чотирьох шахтах ПАО «Лисичанськвугілля». Підприємство піклується не лише про благоустрій власної прилеглої території, а й про дозвілля містян. До 100-річчя заводу у 2017 році в Рубіжному відкрили безкоштовний парк атракціонів та осучаснили пляж на озері Пісочному.

 

Багато хто припускав, що Чернецов збирався переїжджати до Києва після поразки на торішніх парламентських виборах. Інформація виявилася чутками. Схоже, генеральний директор «Зорі» вирішив ще раз позмагатися з «Нашим краєм» і буде балотуватися на посаду міського голови Рубіжного від ОПЗЖ. Офіційної інформації поки що немає. Однак активна громадська робота Чернецова як депутата міськради та як гендиректора триває і висвітлюється місцевими та регіональними ЗМІ.

 

Ще навесні в черговий раз почав активно працювати Благодійний фонд «Кришталеве джерело», засновниками якого є Юрій Бойко, Юлій Іоффе (ще один нардеп ОПЗЖ) та Олександр Чернецов. З початком пандемії COVID-19 для інфекційної лікарні Рубіжного, яка приймає хворих на коронавірусну інфекцію та є опорною на Луганщині, фонд придбав ШВЛ та медичне приладдя. Окрім того, БФ надає допомогу переселенцям, допомогу з благоустрою мешканцям міста та постраждалим від пожежі в Смоляниновому (масштабна лісова пожежа відбулася на Луганщині влітку цьогоріч – Ред.).

 

Всупереч тому, що рейтинги «Опозиційної платформи – «За життя» напрацьовували роками, а бренд успадкував позиції ще Партії регіонів, «Наш край» може випередити опонентів та зайняти більшість у міській раді.

 

Читайте також: Ціна партійного егоїзму

 

«Міноритарні» гравці

Партійна ланка «Батьківщини» останнім часом не проявляє себе. Навіть попри активну роботу Благодійного фонду Олександра Романського – лідера політсили у післявоєнні роки – з допомоги мешканцям та переселенцям, на місцевих виборах 2015 року Батьківщина отримала лише три депутатських мандати у міській раді.

 

Євросолідарність (ЄС) у чинній міській раді представляють три депутати. Активний депутат Денис Денищенко, який у 2015 йшов за списком БПП, наразі обіймає посаду директора Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ВЦА. Денищенку вдалося утриматися на посаді, хоч за цей час у ЛВЦА вже змінилося три керівники. Чи буде він брати участь у майбутніх місцевих виборах поки невідомо. Формально Денищенко є головою Луганської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність», але представляє партію на Луганщині загалом Сергій Шакун.

 

Нарощує свої активності у місті й «Партія Шарія», але поки лише шляхом організації культурних заходів та критики діяльності державної влади. Лідерів партії у Рубіжному немає.

 

У Рубіжному ведуть діяльність три благодійні фонди, що засновані різними політичними силами. По-різному активні, але жваві та цілеспрямовані. Неважливо що це: цукор, або ремонт даху, або грошова виплата. Мета кожного з них – завоювати підтримку рубіжан шляхом підкупу.

 

Зважаючи на те, що роздача цурку наразі переважає над роботою підприємства «Зоря» з благоустрою, то очікуваним фаворитом місцевих виборів 2020 року буде амбіційний «Наш край». Саме вони будуть змагатися з традиційними ОПЗЖ за більшість місць у раді наступного скликання. Якщо ж «Наш край» виграє, то група Бойка не лише втратить більшість у міській раді, а й взагалі може позбутися вирішального впливу на ключові рішення у місті, де не одне десятиліття мала непохитні позиції.

схожі публiкацii