Світ 2020-06-15 15:30 Марія Очеретяна

Боротьба за голоси. Що американські ЗМІ пишуть про вибори у США

Тиждень.ua зібрав найцікавіші думки щодо американських виборів.

Американські президентські вибори відбудуться вже 3 листопада. Передвиборчі праймеріз пройшли вже майже у всіх штатах, окрім Кентуккі та Нью-Йорку. Демократи найбільшу підтримку на партійному голосуванні висловили колишньому віце-президенту США Джо Байдену. У республіканців ситуація ще очевидніша - їх на виборах представлятиме чинний президент Дональд Трамп. 

 

Тема майбутніх виборів є однією з головних в американських медіа. Тиждень.ua дізнався, що про це пишуть у ЗМІ. 

 

Колумніст Фред Гіатт у тексті "Чому стратегія республіканців на 2020-тий полягає в тому, щоб утримати якнайбільше людей від голосування" для The Washington Post пише про те, що Республіканська партія робить усе, щоб зменшити явку на президентські вибори.

 

Зокрема, йдеться про праймеріз у штаті Айова 2 червня. Оскільки вони відбувалися в умовах пандемії COVID-19, виборцям поштою надіслали форми для голосування, що забезпечило високу явку. Цей успіх не сподобався сенаторам-республіканцям, і вони ухвалили законодавство, що ускладнює таке голосування. 

 

"Це стратегія, народжена моральним та інтелектуальним банкрутством. Політична партія, що вірить у себе та свої ідеї, конкурує, пропонуючи найбільш привабливих можливих кандидатів та політиків, намагаючись завоювати найбільшу підтримку", - зазначає автор, вказуючи на те, що республіканці висунули на праймеріз лише одного реального кандидата. 

 

 Республіканець, колишній спікер Палати представників Ньют Гінгріч у тексті для лояльного до республіканців Fox News пише, що "машина" демократів Байдена, спікерки Демпартії Ненсі Пелосі та сенатора Чака Шумера буде гіршою альтернативою правлінню Трампа. 

 

 "Наш вибір у листопаді не стоятиме між президентом Трампом та Президентом-Удосконаленням. Він стоятиме між президентом Трампом і кошмаром, який покладе кінець Америці, яку ми знали", - заявляє політик.

 

Він аналізує програму Байдена та зазначає, що політика його Адміністрації буде "лівішою" версією програми 44-того президента США Барака Обами. 

 

Політичний аналітик Дуглас Шон у колонці для The Hill пише про те, що Байден будує свою передвиборчу кампанію лише на протиставленні себе Трампу, тоді як міг би зміцнити свої позиції та завоювати голоси незалежних виборців і невпевнених республіканців. 

 

"Справді, у Трампа є чіткі виборчі вразливості. Але Байден може максимально збільшити свої шанси перемогти президента за допомогою кампанії, що є чимось більшим, ніж реакція на поляризацію, що підживлюється Трампом", - зазначає він. 

 

Аналітик вважає, що для успішної кампанії кандидат повинен запропонувати ширший набір реформ, ніж був реалізований у 2009 році, коли він був віце-президентом. 

 

Майкл Е. О'Ханлон, директор з досліджень зовнішньої політики Брукінгського інституту, у колонці для The New York Times пише, що Байден повинен терміново засвоїти урок виборів 2004 року.

 

Автор проводить паралель із протистоянням між республіканцем Джорджем Бушем та демократом Джоном Керрі. Тоді, попри рішення президента Буша взяти участь у військовій операції в Іраку, що виявилася не надто успішною, Буш зміг повторно перемогти на президентських виборах. 

 

"Я вважаю, що Джон Керрі міг би впоратися з Іраком набагато ефективніше, якби він був президентом у 2003 та 2004 роках. Але це питання не стояло перед виборцями в листопаді 2004 року. Так само й те, що Джо Байден міг би зробити по-іншому щодо коронавірусу, не буде головним питанням у листопаді. Дебати про минуле - це справедлива політична гра, але вони рідко є переконливими в умовах кризи", - зазначив О'Ханлон. 

 

схожі публiкацii