Культура 2019-12-16 16:47 Алла Пушкарчук

"Дні есеїстики" та виставка "Колекція. Галерея 36". Найголовніші культурні події тижня

Тиждень 16-22 грудня запам'ятається насамперед літературним фестивалем "Дні есеїстики", виставками "Колекція. Галерея 36", "Лялька на кону" та всеукраїнською Різдвяною виставкою.

17 грудня у Києві розпочинається другий літературний мініфестиваль "Дні есеїстики", покликаний популяризувати жанр есею, привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів, а також вводити українську есеїстику в загальносвітовий контекст.  

 

 

Традиційно захід розпочнеться 17 грудня, в день народження есеїста, мовознавця та історика української літератури Юрія Шевельова, з церемонії нагородження лауреата Премії імені Юрія Шевельова за найкращу цьогорічну українську книжку есеїстики 2019 року.

 

Окрім церемонії, у рамках "Днів есеїстики" заплановані дискусії, лекції, а також зустрічі з українськими та закордонними авторами-есеїстами.

 

Участь у фестивалі візьмуть Тарас Прохасько, Тетяна Огаркова, Павло Казарін, Ярина Цимбал, Роксолана Свято, Ростислав Семків, Михайло Слабошпицький, Ірина Славінська, Вахтанґ Кебуладзе та ін. Також відбудеться зустріч із французьким письменником Мішелем Ельчаніновим, під час якої йтиме мова про філософський есей у Франції та Європі.

 

Крім того, у рамках Днів есеїстики 19 грудня пройде вечір пам'яті Володимира Панченка.

 

Читайте також: Володимир Панченко: спогади про

 

Усі події відбудуться в Києво-Могилянській Бізнес-Школі.

 

Триватиме фестиваль до 21 грудня.

 

19 грудня у Києві у Музеї сучасного мистецтва України пройде відкриття художньої виставки "Колекція. Галерея 36", яка налічує більш ніж 150 творчих робіт відомих художників.

 
 
""Галерея 36" - одна з перших приватних галерей, створена митцями для митців. Це центр тяжіння творчих людей, осередок, де виставити свої праці воліли найталановитіші майстри. Засновники галереї подружжя Міловзоров-Чернобородова – заслужений художник України і мистецтвознавець. Це був,  проект, який  допомагав талановитим митцям показати свої твори шанувальникам і потенційним покупцям.  Художники, в подяку за виставку, дарували засновникам  роботу для колекції галереї", - йдеться в описі події.
 
Як зазначається, за 22 роки існування у Галереї було проведено 280 персональних та 15 групових виставок. Учасниками були 186 митців з різних міст України, 36 іноземних художників з 13 країн Європи і Канади.
 
Читайте також: Вихід із тісняви
 
На виставці Музею сучасного мистецтва України будуть представлені роботи Олексія Власова, Ніни Денисової, Лесі Довженко, Миколи Мазура, Олександра Міловзорова, Володимира Радька, Юрія Савченка, Дмитра Стецька та інші. 
 
Також під час відкриття виставки відбудеться презентація каталогу, присвяченому "Галереї 36".
 
Виставка триватиме до 9 лютого 2020 року.
 
19 грудня у Києві в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва стартує виставка "Лялька на кону", яка є найбільшою у Східній Європі виставкою колекції української театральної ляльки.
 
 
На виставці можна буде дізнатися, що може робити лялька і не може звичайний актор, як створюється ляльковий спектакль, які перспективи театру ляльок, як лялька вплинула на  розвиток цифрового світу – комп’ютерних ігор та соцмереж.
 
Куратори проекту: Тетяна Руденко, Сергій Руденко, Олена Кононова. Також організатори обіцяють у рамках виставки сформувати освітню програму.
 
 
Виставка триватиме до 22 червня 2020 року.
 
19 грудня у Києві у Центральному будинку художника розпочинається традиційна всеукраїнська Різдвяна  виставка.
 
 

"Для глядачів ця виставка є чудовою нагодою побачити твори всіх видів і жанрів різноманітних за тематикою, палітрою кольорів, технікою виконання, емоційною насиченістю, що створюють атмосферу світла, наповнюють життєдайною енергією, хвилюючим оптимістичним передчуттям радості й оновлення", - повідомляють організатори.

 

Як зазначається, цьогорічна експозиція складається з трьохста творів художників з усіх областей України.

 

Триватиме виставка до 12 січня.

схожі публiкацii