Світ 2019-11-04 15:45 Марія Очеретяна

Світ про Україну. Роль в імпічменті Трампу та сумніви щодо ПриватБанку

Тиждень.ua зібрав найважливіші теми, в яких іноземні ЗМІ згадують України.

Минулого тижня іноземні ЗМІ найчастіше згадували Україну у контексті розслідування тиску президента США Дональда Трампа на українську владу, справи "ПриватБанку" та занепокоєння діями українського президента Володимира Зеленського. 

 

 Газета The Washington Post пише про те, що Пол Манафорт, екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа, ще у 2016 році лобіював ідею, що начебто Україна, а не Росія,   втручалася в американські вибори і відповідальна за злам серверів Демократичного національного комітету (DNC).

 

Після того, як Міністерство юстиції США оприлюднило витяги з інтерв'ю, електронних листувань та інших документів, пов'язаних із розслідуванням колишнього спецпрокурора Роберта Мюллера про зв'язки Трампа з Росією, підтвердилося, що люди в команді президента негативно налаштовували його щодо України. 

 

Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні Трамп згодував у тому числі про злам серверів DNC. Він просив Зеленського "розібратися" і розслідувати справу. Американський лідер був упевнений, що у цій справі "все почалося в Україні". Раніше ЗМІ також зазначало, що оточення переконувало Трампа в тому, що Україна - корумпована країна, та посилювало його упередження. 

 

У публікації додають, що саме інформація про Україну і можливий тиск на неї поновила інтерес до імпічменту Трампа, а між розслідуванням Мюллера та тим, що проводять демократи зараз, існує зв'язок. 

 

 

Агентство Bloomberg минулого тижня писало про ситуацію з ПриватБанком. У публікації зазначають, що головний потенційний інвестор України вважає, що українська влада "повинна продемонструвати серйозність намірів примусити колишніх власників компанії повернути кошти". Йдеться про Європейський банк реконструкції і розвитку, який планує інвестувати цього року 1,2 мільярди євро в економіку України. 

 

"Важливо, що ми, міжнародна спільнота, особливо ЄБРР та МВФ, переконані, що держава хоча б морально підтримує зусилля щодо повернення коштів", - вважає віце-президент ЄБРР Ален Пілло. 

 

Ситуація з "ПриватБанком", пишуть у публікації, "стала випробуванням того, чи зможе президент Володимир Зеленський протистояти потужним магнатам України". 

 

Зазначається, що представників МВФ та ЄБРР цікавлять потенційні дії Зеленського у випадку, якщо колишнім власникам фінустанови вдасться оскаржити рішення про націоналізації ПриватБанку. 

 

"Я хотів би трохи краще розуміти, які дії будуть вжиті державою у такому випадку. Який план?", - цікавиться Пілло. 

 

 

Колишній міністр закордонних справ Канади, професор Ллойд Аксворті для агентства The Globe and Mail пише, що дії президента України Володимира Зеленського та нового українського уряду викликають занепокоєння. "Дії пана Зеленського та уряду,спрямовані на встановлення в Україні режиму, за якого не може існувати демократія. Спроба побудови держави, в якій президент та його адміністрація контролюють усі гілки влади, суспільства, бізнесу та медіа, викликає занепокоєння", - пише професор.

 

Аксворті також критикує підписання Зеленським "формули Штайнмаєра", зазначаючи, що український лідер погодився на це під тиском з боку Франції та Німеччини.

 

"Багато хто в Україні вважає це явною капітуляцією. Російські політики, у принципі, вважають це перемогою російської дипломатії", - пише він. 

 

Екс-міністр також згадує про те, що хоча Україна  з моменту незалежності була ключовим пріоритетом як для лібералів, так і для консерваторів Канади, на останніх федеральних виборах українське питання майже не піднімали. Утім, він додає, що "двостороння домовленість про активну взаємодію між Україною та Канадою могла би стати об'єднувальним фактором у Палаті громад". 

 

"Найголовніше, що пан Зеленський повинен повернутися на шлях демократичних реформ та оборони національних інтересів проти вторгнення Росії. Подальше відхилення швидко призведе до втрати внутрішньої підтримки. Україні потрібно знати, що вона важлива для інших - не як пішак, а як партнер", - зазначає Аксворті у публікації.