Культура 2019-05-27 16:29

Виставка від творця "Чужого" і музичний фестиваль ODESSA CLASSICS. Найважливіші культурні події тижня

Упродовж тижня 27 травня - 2 червня пройде фестиваль сучасного танцю в Києві і Дніпрі, книжковий фестиваль у Харкові, музичний - в Одесі, а також ретроспективна виставка "Алієнація" швейцарського художника-сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґера у Києві

27 травня у Харкові стартує V книжковий фестиваль Kharkiv Book Fest.

 

Як зазначають організатори, головні завдання Kharkiv Book Fest - популяризація читання, знайомство читачів з сучасними українськими авторами, ілюстраторами, сприяння розвитку вітчизняного книговидання.

 

Серед заходів фестивалю - зустрічі з вітчизняними поетами і письменниками, літературні читання, презентації книг, виставки, лекції, заходи в міських бібліотеках і традиційний книжковий ярмарок. 

 

 

27 травня фестиваль розпочнеться із зустрічі з Біллом Артреллом, американським істориком, викладачем і поетом в рамках презентації книги "Про Україну очима американця". Після цього глядачам буде запропоновано перегляд фільму "Іван Мазепа. Призначаю тебе зрадником" за участі автора фільму Ігоря Піддубного (ІОЦ "Бузок", вул. Сумська, 25).

 

28 травня відбудеться пізнавальна лекція відомого художника Bob Basset (Книжковий магазин Vivat, вул. Квітки-Основ'яненка, 2).

 

Читайте також"Книжковий Арсенал" та кінофестиваль "Молодість" і не тільки. Найважливіші культурні події тижня

 

Своєю чергою, 29 травня тих, хто хоче більше дізнатися, чим зараз живе сучукрліт, організатори запрошують на презентацію книги Тетяни Трофименко "Окололітературне: усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу". (Книжковий магазин Vivat, вул. Квітки-Основ'яненка, 2). Цього дня відбудеться також презентація поетичної книги Лілії Собко "Люблю я світ, який став мені домом ..." (Центральна дитяча бібліотека Холодногірського району, вул. Полтавський шлях, 118).

 

30 травня пройде презентація книги "Місяцівна" лауреата премії конкурсу "Коронація слова-2010" Дари Корній. Подія відбудеться в книгарні Vivat (вул. Квітки-Основ'яненка, 2). Також в цей день в рамках фестивалю відбудеться концерт поета і музиканта Олега Каданова в рок-барі "Стіна" (вул. Римарська, 13).

 

1 червня в саду Шевченка пройде Kharkiv poetry open air на сцені Bookfest.

 

Завершиться Kharkiv Book Fest 2019 традиційним книжковим ярмарком "День в Саду". На відвідувачів чекатиме більше 5000 найменувань книг для дорослих, підлітків і дітей, розпродаж книг за ціною від 5 гривень, розваги та майстер-класи, концерт під відкритим небом за участю харківських музичних груп і вокалістів.

 

30 травня у Києві у у Національному центрі Олександра Довженка відкривається перша в Україні ретроспективна виставка "Алієнація" лауреата премії "Оскар" за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґера (1940-2014).

 

 

Як зазначається, Ґіґер, enfant terrible світового мистецтва, "батько біопанку та біомеханіки", є автором дизайну найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі – Чужого. Рівно 40 років тому, у 1979 р. вийшов на екрани перший однойменний фільм (реж. Рідлі Скотт), що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру й дизайн у кіно, комікси та комп’ютерні ігри.

 

У холі Довженко-Центру можна буде побачити 32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур 1960-2000-х рр., як знакових, так і раритетних, таких, що відображають пошуки митця на різних етапах його творчого шляху.

 

Зокрема, в експозиції будуть представлені "Біомеханоїди" 1960-х, "Трип-Тихон" 1970-го, біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для нереалізованого фільму Алехандро Ходоровського "Дюна" та для фільму "Чужий". Серед найбільш вражаючих робіт – двометрова скульптура "Чужого".

 

Читайте також48-ма "Молодість": олень-ведучий та 200 стрічок за 9 днів. Як пройшла церемонія відкриття 48-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість"

 

Водночас більше про митця та його творчість відвідувачі виставки зможуть дізнатися з документального фільму "Темна Зірка: Світ Г.Р. Ґіґера" (Dark Star: H. R. Gigers Welt, 2014, реж. Белінда Саллін) та з кінолекторію Довженко-Центру, що продемонструє фільми 1960-1980-х років, знятих за життя митця та його безпосередньої участі.

 

Крім того, 30 травня відбудуться перші події паралельної програми:

 

18:00 – спеціальний музичний перформанс Українського Імпровізаційного Оркестру Ukrainian Improvisers Orchestra під керівництвом Дмитра Радзецького, натхненний Ґіґером.
19:00 – лекція Марко Вітціга Marco Witzig, куратора HR Giger Museum і особистого друга Ґіґера

 

Виставка діятиме до 30 червня.

 

1 червня в Одесі розпочинається V Міжнародний музичний фестиваль ODESSA CLASSICS, який у цьому році потрапив до престижних європейських фестивальних гідів.

 

Для участі в ODESSA CLASSICS-2019 вперше в Україну приїде Цюріхський камерний оркестр (Zürcher Kammerorchester) - колектив, який входить до ТОП-5 кращих камерних оркестрів світу. Легендарний оркестр зіграє 3 концерти. Своєю чергою, артист-резидент ODESSA CLASSICS - видатний британський скрипаль Даніель Хоуп вийде на сцену фестивалю двічі. 

 

Крім того, вперше до України приїдуть віолончеліст Міша Майський, провідний французький піаніст Сіпріан Кацаріс і видатний італійський піаніст П'єтро де Марія. На численні прохання глядачів повторно (але з новими програмами) виступатимуть артисти, що зібрали аншлаги на минулому фестивалі - скрипалі Робі Лакатош (Угорщина) і Майкл Гуттман (Бельгія), віолончелістка Цзин Чжао (Бельгія).

 

Масштабний і безкоштовний для відвідування Опен-ейр концерт ODESSA CLASSICS-2019, як і в минулому році, пройде на Потьомкінських сходах. Як зазначається, минулого року він зібрав понад 10 тисяч глядачів. У цьому році в ньому братимуть участь Цюріхський Камерний оркестр, Даніель Хоуп і Олексій Ботвінов.

 

Окрім основної програми, за традицією, в музеях Одеси відбудеться паралельна програма ODESSA CLASSICS extra series - «Пілігріми. Музика як шлях». У ній буде представлений цикл концертів-портретів українських музикантів.

 

Читайте такожБоротьба «нутра» з постдокументом. Про український театр і критику поза столицею

 

Крім того, у рамках ODESSA CLASSICS-2019 відбудуться дві виставки сучасного мистецтва, майстер-класи, дискусії та лекції. Також в програмі - світова прем'єра канадського документального фільму про живого класика грузинської музики Гію Канчелі. Сам маестро планує бути в Одесі і поспілкуватися із глядачами.

 

Фестиваль триватиме до 9 червня.

 

1 червня у Києві та Дніпрі розпочинається IX Міжнародний фестиваль сучасного танцю Zelyonka SPACE UP, який включає більше 30 активностей від 11 творчих колективів з усього світу.

 

 

Як зазначається, протягом дев'яти днів фестивалю на гостей чекають перформанси та вистави сучасного танцю, творчі лабораторії та серія майстер-класів. Учасниками фестивалю стали провідні хореографи та танцівники з США, Австралії, України, Білорусі, Нідерландів, Швейцарії, Норвегії та Польщі.

 

Головні локації фестивалю: Театральна платформа Сцена 6 (Довженко-Центр), арт резиденція Carbon (13-й Павільйон ВДНГ), Мистецький Арсенал, Арт-клуб Closer.

 

Фестиваль триватиме до 9 червня.

схожі публiкацii