Суспільство 2019-05-20 14:47 InformNapalm

Огляд InformNapalm: як російський десант та розвідка брали участь у захоплені Криму

Волонтери-розслідувачі знайшли чергові докази того, як російські військові захоплювали Крим на кораблях ЧФ РФ.

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зібрали нові дані про окремі бойові частини та військовослужбовців Чорноморського флоту Російської Федерації, які приймали участь у операції по захопленню Криму. У цій статті розкриті відомості про 197-му бригаду десантних кораблів та 519 дивізіон розвідувальних кораблів.

 

197-ма бригада десантних кораблів (БрДК)

До складу цієї бригади входить великий десантний корабель (ВДК) “Николай Фильченков”. Саме на ньому проходили службу військові моряки, персональна інформація яких у соцмережі “Вконтакте” стала основою для розслідування. ВДК призначені для транспортування броньованої техніки та зазвичай мають на озброєнні зенітно-ракетні комплекси (ЗРК), артилерійські гармати та засоби вогневої підтримки десанту.

 

Наразі у складі бригади перебувають ВДК “Николай Фильченков”, “Орск”, “Саратов”, “Азов”, “Новочеркасск”, “Цезар Куников” та “Ямал”. За останні роки супутникові системи на кораблях були вдосконалені: встановлені “Центавр-НМ2С”, “Ауріга” і ”SAILOR 900 VSAT”.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: розвідувальні комплекси Росії на Донбасі

 

Щодо “Ауріги”, то у 2016 році волонтерам InformNapalm вдалося виявити військовослужбовців 138-ї ОМСБр (в/ч 02511) в Сирії, які організовували за допомогою неї супутниковий зв'язок між російськими підрозділами і командуванням. Ця система є трансформером і здатна працювати автономно. Розгортається однією людиною в межах 10 хвилин з виходом в мережу по закритих каналах відеозв'язку при різній метеорологічній обстановці та в умовах високогір'я. OSINT-розвідники фіксували розміщення цієї системи в координатах 35.654480, 36.268471. Неподалік від цієї точки раніше також були помічені і військовослужбовці 291-ї артбригади (в/ч 48271) - ці факти повністю руйнують легенду Кремля про суто повітряну операцію в Сирії. Крім того, ВДК “Николай Фильченков” також був частиною так званого “сирійського експресу”.

 

Особисті дані членів екіпажу БДК “Николай Фильченков”

 

Едуард Гаріфуллін народився 22.03.1993 у Казані, Республіка Татарстан. Нагороджений медаллю за окупацію Криму.

 

 

Волонтери InformNapalm знайшли фото, на якому Гаріфуллін позує ще з двома товаришами по службі. Їхні імена вдалося встановити. Це Кирило Шустов та Кару Яманов. Як і Гаріфуллін, вони були у складі команди ВДК “Николай Фильченков” під час кримських подій і теж отримали медалі. Шустов 1990 року народження з Таганрогу.

 

 

Ідентичність фото дозволяє припустити, що фото нагород Гаріфуллін та Шустов робили разом.

 

 

А от з ідентифікацією Кару Яманова вийшло складніше. Для цього було необхідно встановити особу четвертого моряка - Владислава Деркача. Він народився 31.03.1993, живе у Краснодарі.

 

 

Цікаво, що у соцмережі стоїть місце народження Донецьк. Скоріше за все, це українське місто, наразі окуповане гібридними силами РФ, бо його батько навчався у школі міста Макіївка. У родини є родичі як у Росії, так і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Навчався, втім, вже в краснодарському Південному інституті менеджменту.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: Шоста російська весна у Криму

 

Служив на ВДК “Николай Фильченков” разом з Гаріфулліним, цьому є наведений нижче фотодоказ. На фото він перший зліва.

 

 

Деркач теж має нагороду “за повернення Криму, як і вищезгадані матроси.

 

 

Отже, як Деркач пов’язаний з Кару Ямановим? Так само, як і з усіма іншими - службою на ВДК “Николай Фильченков”. Деркач опублікував фотографію себе і Кару у Севастополі.

 

 

Яманов з Калмикії, бо ж народився у її столиці Елісті. Це доводить найімовірніше його профіль у соцмережі “ВКонтакте”. За віком він підходить як фігурант цього розслідування. Також на сторінці вказано, що він навчався державному університеті Калмикії у Інституті економіки і права. Він вийшов звідти спеціалістом з сільського господарства. Як не дивно, подався за тисячі кілометрів у російський флот в Криму.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: РЕБ-ігри Москви та “зелені чоловічки” в Грузії

 

Наостанок, спільнота InformNapalm встановила особисті дані та подальшу долю командира військової частини, який підписував нагородні документи з медалями. Це капітан 1-го рангу Алексей Владімірович Комаров.

 

 

У березні 2015 року його на посаді очільника 197-ої бригади замінив Сергей Звягін, а Комаров пішов щаблями на підвищення. Ще у 2014 він став начальником штабу Кримської військово-морської бази. З 2018 року - тимчасово головний на цій ВМБ. Занесений в базу “Миротворця”.

 

 

 

Другий підрозділ, який брав участь у захопленні Криму - 519-тий окремий дивізіон розвідувальних кораблів ЧФ РФ, в/ч 53189, що дислокується у окупованому Севастополі.

 

519-тий окремий дивізіон розвідувальних кораблів

Важливо зазначити, що до проведення цього розслідування спільнотою InformNapalm, відомості про нього у списку, оголошеному військовою прокуратурою, були відсутні. До складу дивізіону входять середні розвідувальні кораблі (СРК) “Иван Хурс”, “Приазовье”, “Екватор”, “Кильдин”.

 

Раніше до складу підрозділу входив також СРК “Лиман”, але 27 квітня 2017 року він зіштовхнувся зі скотовозом Yozarsif-H, що йшов під прапором Республіки Того (Африка), і затонув. Трохи раніше, цей же “Лиман” стежив за навчаннями НАТО “Морський щит” (“Sea Shield”) у яких брала участь й Україна.

 

Представники цього підрозділу також встигли викласти в мережу фото своїх нагород за “повернення Криму”.

 

 

У 519-ому фігурантом розслідування InformNapalm став Константін Кащеєв. Він народився 27 грудня 1992 року у Санкт-Петербурзі, РФ. Освіта: закінчив у 2013 році Національний дослідницький університет «Вища школа економіки». Призваний на службу до армії восени 2013 року.

 

 

 

Служив на тому самому “Лимані”, на що є два фотодокази.

 

 

 

 

Таким чином, волонтери спільноти InformNapalm доводять участь двох підрозділів ЧФ РФ у операції з захоплення та анексії Криму та у подальшому базуванні на окупованій території півострова. Це підтверджено персональними даними деяких моряків, які безпосередньо несуть службу на суднах 197-ої бригади та 519-го окремого дивізіону.

 

схожі публiкацii