Культура 2019-02-04 18:04 Алла Пушкарчук
  ▪  

Найважливіші культурні події країни. «Крути 2018» та Kyiv Photo Book

4-10 лютого перш за все запам’ятаються кінематографічними подіями та фестивалем фотокниг.

4 лютого в Одесі о 18:00 у рамках фестивалю «Британське нове кіно» відбудеться показ короткого метру «BAFTA: Британія. Коротко 2018». Колекцію короткометражних фільмів представляє  Британська Рада в Україні та Британська Академія Кіно і Телебачення (BAFTA).


Організатори зазначають, що Bafta Shorts — це підбірка для усіх поціновувачів короткого метру, представлена у розмаїтті жанрів і тем. Зокрема, мова йде про такі фільми, як «Чоловік, який тоне» Махді Флейфеля, «Мати серце» Вілла Андерсона, «Мамун» Бена Стіра, «Два полюси» Паломи Баези, «Ковбой Дейв» Коліна О’Тула, «Аамір» Віки Євдокименко, «Робота» Аніла Каріа та «Ряджені» Гаррі Лайтона.

 

Усі фільми транслюватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.Відповідний захід також відбудеться 6 лютого у Києві в PinchukArtCentre о 19:00.


 

Читайте також: Кінофестивалі у Харкові та Ройтбурд у Львові

 

7 лютого у культурному центрі «Кінотеатр «Київ» стартує кінопоказ «Берлінале вікенд», присвячений початку 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю – найбільшій кіноподії Німеччини і одному з найважливіших фестивалів Європи.

 

Так,  київському глядачеві покажуть три підсумкові фільми з минулорічного фестивалю. Серед них – трагікомедія “Між рядами” німецького режисера Томаса Штубера про перипетії працівників гіпермаркету, польська драма «Обличчя/Рило» Малґожати Шумовської, який відзначили “Срібним ведмедем” – Гран-прі журі, та стрічку “[Не]торкайся” румунської режисерки Адіни Пінтіліє, яка здобула головний приз Берлінале – «Золотого ведмедя», а також приз за найкращий дебютний повнометражний художній фільм.  

 

Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

 

«Берлінале вікенд» триватиме з 7 по 9 лютого.

 

7 лютого в Україні у широкий прокат виходить історичний екшн-фільм «КРУТИ 1918» Олексія Шапарєва, присвячений сторіччю бою. За сюжетом двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Водночас більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

 

Попередньо у декількох містах України відбудуться прем’єрні покази стрічки за участі творчої команди.

 

Читайте також: "Схід читає" та "Майдан Inferno": найважливіші культурні події

 

Так, 4 лютого поспілкуватися зі знімальною групою "Крут 2018" можна буде в Одесі у кінотеатрі "Планета Кіно", 6 числа картина буде презентована у Харкові також у "Планеті Кіно", 8 лютого фільм з'явиться на широких екранах Черкас, Запоріжжя, Полтави та Кривого Рогу. 10-го ж команда фільму зустрінеться з київським глядачем у кінотеатрі "Жовтень".

 

8 лютого у Національному музеї «Київська картинна галерея» буде презентовано масштабну персональну виставку відомої української художниці, лауреатки Премії імені Василя Стуса, учениці Тетяни Яблонської та Данила Лідера Любові Міненко.
 

У творчому доробку художниці більше 1000 акварелей, 300 полотен олією й темперою, понад 100 авторських аплікацій, 20 пастелей. Роботи мисткині з успіхом експонувалися у найкращих залах, зокрема в Україні у Національному музеї Т. Шевченка, Музеї книги і друкарства, галереї Києво-Могилянської академії. Полотна Міненко прикрашають стіни художніх галерей та інституцій в Англії, Франції, Німеччині, США, Канаді, Японії, Хорватії.

 

Сьогодні одна з найбільших колекцій творів Любові Міненко перебуває в мистецькому об'єднанні «ЧервонеЧорне» в Каневі, що разом із музейними творами стане основою експозиції в Національному музеї «Київська картинна галерея».

 

Любов Міненко народилася 1950 року в Каневі. Працювала художником-постановником вистав у Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. Г. Петровського. З 1980 року працювала в Києві. Зокрема, здійснила художньо-монументальне оформлення Будинку шлюбу по вул. Великій Васильківській, художнє оформлення книг Т. Ніколаєвої «Украинская народная одежда», «Київ та Київщина», «Історія національного одягу». З 2000 р. – член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України. З 2003 року працює в Каневі в училищі культури та мистецтв викладачем композиції.

 

 

Виставка діятиме до 24 лютого.

 

Читайте також: Нові культурні інституції

 

9 лютого в Києві з 11:00 до 20:00 в креативному просторі IZONE вперше пройде Фестиваль фотокниг (художніх фотоальбомів) від видавництв та фотографів Kyiv Photo Book.
 

Центральною подією фестивалю стане ярмарок фотокниг від українських та закордонних видавництв, арт-галерей та книжкових крамниць, що спеціалізуються на такій літературі, а також безпосередньо від фотографів, що видали свої художні фотокниги.
 

Паралельно із ярмарком у лекційній залі весь день будуть проходити лекції, презентації та інші події на тему фотокниг та фотографії, та на другому поверсі IZONE буде працювати арт-кафе.

 

Однією з цікавинок  фестивалю стане книга Сергія Мельниченка «Behind the scenes» від миколаївського фотооб’єднання «MYPH». З цим проектом, у якому йдеться про життя китайських нічних клубів, фотограф став першим українцем, який виграв престижну міжнародну премію «Leica Oskar Barnack Award 2017». Також на Kyiv Photo Book слід звернути увагу на нещодавно видану та презентовану у Львові книгу  «Теура» з фотографіями Софії Яблонської – української журналістки, письменниці та мандрівниці. 

 

Крім того, керівник студії віртуальної реальності Reynisdrangar Сергій Комков проведе лекцію про фотокниги з доповненою реальністю, демонструючи відповідні технології у власних виданнях.

 

 

Серед учасників фестивалю заявлені видавництва «Артсвіт» з Дніпра, «IST Publishing» з Харкова,  уже згадане об’єднання фотографів «MYPH» з Миколаєва. Серед київських – «Родовід», «Arthuss», «Артбук» і «Booksha». Також на фесті можна буде познайомитися та поговорити про мистецтво фотографії з Дмитром Купріяном, Світланою Левченко, Юрієм Шелестом, Бренданом Хоффманом, Анастасією Некипілою та багатьма іншими..