Наука 2019-01-22 14:58 Катерина Койдан

Магазин на колесах, роботи-офіціанти та розумне взуття

Сучасні технології можуть привнести в наше життя ще більше комфорту та розваг, але не тільки – вони також здатні слідкувати за нашим здоров’ям та забезпечити роботою навіть повністю паралізованих людей.

Магазин на колесах, що приїжджає за викликм

 

The Verge розповідає про нову послугу мережі магазинів Stop & Shop, які цієї весни планують розпочати тестування маленьких магазинів, що самостійно пересуватимуться містом. Фактично компанія вирішила об’єднати в одній послузі кілька найбільш популярних технологічних трендів, в тому числі безпілотні автомобілі та магазини без кас та касирів.

 

В таких магазинах можна буде придбати свіжі овочі та фрукти, різні необхідні дрібнички, набори з готових страв. Всередині магазину підтримуватиметься відповідна температура, аби всі продукти залишалися максимально свіжими.

 

 

Користувачі зможуть викликати цей магазин на колесах через спеціальний додаток з інтерфейсом схожим на додаток Uber. Коли магазин прибуде, клієнт отримає можливість розблокувати двері та обрати необхідні продукти. RFID-мітки та технології комп’ютерного бачення допоможуть відстежити, які саме продукти взяв клієнт. Завершивши покупки, користувач зачинятиме магазин та відпускатиме його далі по маршруту. Гроші списуватимуться з картки, а чек приходитиме на пошту вже за кілька хвилин.

 

Хтозна, можливо, саме так виглядатимуть закупки продуктів у майбутньому. Хоча на даному етапі видається, що така послуга може бути більш доречною для невеликих містечок та передмістя.

 

Читайте також: CES 2019: інноваційна зубна щітка, друкований макіяж та крокуючий автомобіль

 

Роботи-офіціанти, що управляються паралізованими людьми

 

Не всі роботи створені для того, щоб забрати чиюсь роботу. Є й ті, які допомагають отримати роботу тим, хто ніколи б не зміг працювати без допомоги новітніх технологій. CNET розказує про японський стартап Ory Lab, який має дуже важливу місію – дати роботу навіть повністю паралізованим людям.

 

 

Кілька тижнів наприкінці минулого року у Токіо у тестовому режимі пропрацювало кафе, де відвідувачів обслуговували роботи, якими дистанційно керували паралізовані люди. Роботи були оснащені відеокамерами та мікрофонами. Тож, їхні оператори могли бачити та чути все, що відбувалося навколо. Роботи отримували команди, куди їм слід далі рухатися, що треба взяти в руки, а що поставити на стіл, а також, що необхідно сказати відвідувачу. Найбільш вражаючим є той факт, що навіть повністю паралізовані люди, які не можуть навіть розмовляти, змогли управляти роботом за допомогою руху очей. По суті, роботи стали своєрідним аватаром для людей з обмеженими можливостями.

 

«Я хочу створити світ, в якому люди, які не можуть рухати своїм тілом, можуть також працювати», – каже Кентаро Йошіфуджі, генеральний директор Ory Lab. Загалом під час пілотного запуску у кафе працювало 10 офіціантів, які керували роботами з власного будинку і отримували відповідну оплату у розмірі $9 на годину.

 

Зараз стартап збирає фінансування для того, щоб запустити кафе вже на постійній основі у 2020 році.

 

Читайте також: IQ у ембріона, універсальні відбитки пальців та безпілотні автомобілі

 

Взуття, що виявляє неврологічні захворювання за ходою

 

Сучасне покоління все більше уваги приділяє своєму здоров’ю, в тому числі профілактиці серйозних захворювань. Технологічні компанії не хочуть залишатися осторонь цього тренду, а тому на ринку можна зустріти все більше цікавих гаджетів для моніторингу стану здоров’я.

 

Французька компанія Zhor-Tech давно відома своїми інноваціями у сфері взуття, і на цьогорічній технологічній виставці у Лас Вегасі вони змогли вчергове здивувати публіку. Компанія представила свою останню розробку – взуття, яке може на ранній стадії діагностувати підвищений ризик для низки захворювань, в тому числі хвороби Альцгеймера, Паркінсона, склерозу та інших.

 

 

Вбудована у взуття електроніка дозволяє відстежувати 12 показників, що складають профіль ходи конкретної людини, в тому числі баланс, довжину кроку, такт, швидкість руху та силу натиску.

 

«Є сотні медичних досліджень, які доводять прямий зв’язок між аналізом ходи та багатьма неврологічними захворюваннями. З нашою технологією взуття стане інструментом для виявлення ризику захворювання», – говорить засновник компанії Zhor-Tech, Карім Умніа. Якщо індикатори, вбудовані у взуття, показуватимуть ризик розвитку того чи іншого захворювання, користувач отримуватиме відповідне повідомлення з рекомендацією відвідати лікаря.

 

Читайте також: Якими будуть ноутбуки, смартфони та телевізори у 2019 році

 

Компанія, зазвичай, не співпрацює напряму з кінцевими споживачами, а продає ліцензію на користування своїми розробками різним взуттєвим брендам. Конкретно ця інновація коштуватиме зацікавленим виробникам взуття лише $5 на одну пару. Для кінцевих споживачів, це означатиме, що роздрібна ціна однієї пари взуття, обладнаної електронікою для діагностування неврологічних захворювань за ходою, буде всього на $25-$30 вищою, ніж вартість аналогічної пари без відповідної технології.

 

Кілька взуттєвих брендів вже розпочали співпрацю з Zhor-Tech для того, щоб виділитися на ринку завдяки цікавим технологічним інноваціям.