Наука 2019-01-16 12:32 Катерина Койдан

CES 2019: інноваційна зубна щітка, друкований макіяж та крокуючий автомобіль

CES 2019, найбільша технологічна виставка у світі, стала чудовою можливістю для технічних гігантів, так само як і для невеличких стартапів продемонструвати світу результати своєї роботи за минулий рік

У Лас-Вегасі цього року поруч із великими стратегічними проектами, як-то наприклад, літаюче таксі, були представлені і більш прикладні та доступні технічні новинки.

 

Щітка для швидкісного чищення зубів

 

Французи представили на цьогорічній CES революційну зубну щітку Y-Brush, яка дозволяє якісно почистити зуби за 10 секунд замість стандартних 2-3 хвилин.

Щітка фактично повторює форму щелепи і повністю складається зі щетинок. Отож, весь процес чищення виглядає так: ви наносите зубну пасту всередину щітки, накладаєте зубну щітку на нижній ряд зубів, натискаєте кнопку ввімкнення і відчуваєте як Y-Brush починає вібрувати, імітуєте жувальні рухи протягом п’яти секунд, повторюєте той самий процес для верхнього ряду зубів, і ось – ваші зуби почищені за якихось 10 секунд.

Щітка випускатиметься у чотирьох розмірах, в тому числі для дітей. Крім того, Y-Brush має три режими вібрації, і ви зможете обрати комфортний для вас режим, залежно від чутливості зубів. Оформити попереднє замовлення на цю диво-щітку можна за $125.

 

 

Друкований макіяж

Procter and Gamble здивували на цьогорічній виставці портативним принтером Opté, який друкує прямо на шкірі, приховуючи таким чином пігментні плями, розірвані сосуди та інші дефекти. Фактично він працює як Photoshop, але на реальному обличчі замість фотографії.

 

Читайте також: IQ у ембріона, універсальні відбитки пальців та безпілотні автомобілі

 

Користувач просто водить пристроєм по шкірі, а той самостійно визначає, де саме потрібно застосувати макіяж. Пристрій обладнано камерою, яка робить 200 кадрів на секунду, після чого дані обробляються, визначається різниця у кольорі шкіри, і до мікропроцесора надсилається інформація, у яких саме місцях необхідно застосувати макіяж. Вся процедура займає не більше кількох хвилин, а результат виглядає дуже природньо.

 

 

Самостійний чемодан

Чемодани на колесах позбавили нас необхідності тягати важкі сумки на собі. Але чи можна зробити пересування аеропортом з багажем ще зручнішим?

Китайська компанія ForwardX пропонує використовувати розумні чемодани Ovis, які покликані підвищити комфорт під час подорожей. Завдяки спеціальним сенсорам, чемодан може рухатися поруч з власником, уникаючи зіткнень та оминаючи перешкоди на своєму шляху.

Чемодан також має вбудований GPS модуль, завдяки якому можна буде відслідкувати його місцезнаходження в разі втрати. Крім того, у комплект входить браслет, який вібруватиме, якщо чемодан від’їде від власника більше, ніж на 2 метра.

Придбати цю технічну новинку можна буде у першій половині цього року за ціною $799.

 

 

Крокуючий автомобіль

Колесо, винайдене людиною тисячі років тому, стало основою нашої транспортної системи. Але чи так вже добре воно справляється зі своєю функцією, особливо в умовах бездоріжжя?

На цього річній виставці CES, Hyundai представив концептуальну модель автомобіля Elevate, яка не обмежується колесами. Цей автомобіль має ще й ноги, які дозволяють йому пересуватися там, де немає доріг, сходити на складний рельєф, переходити річки убрід, та навіть підніматися сходами. При цьому, по шосе автомобіль пересувається на колесах, і майже не відрізняється від звичайних автомобілів.

 

Читайте також: Якими будуть ноутбуки, смартфони та телевізори у 2019 році

 

Автовиробники вже давно замислюються про істотні вдосконалення транспортних засобів, і можливо навіть, заново винайдуть колесо.

 

 

Літаюче таксі

Інший шлях – перенести автомобілі у повітря. Компанія Bell Nexus представила на CES 2019 концептуальну модель літаючого таксі. Автомобіль обладнано гібридним авіаційним двигуном та шістьма вентиляторами, які забезпечують вертикальний зліт та посадку.

Компанія співпрацює з Uber, які давно говорять про бажання надавати послуги з перевезення не лише по землі, а й по небу. Однак, Uber чекає поки двигун буде повністю електричним. Менш з тим, прогнозують, що скористатися послугами такого літаючого таксі можна буде вже років за п’ять.

 

 

Духовка з доповненою реальністю

Якщо навіть з покроковим рецептом, у вас виникають проблеми з приготуванням смачних страв, технології прийдуть на допомогу. Цього року компанія Whirlpool представила на CES духовку з функцією доповненої реальності.

На перший погляд, вона нічим не відрізняється від звичної для нас побутової техніки, але насправді, замість скла у ній встановлено 27-дюймовий LCD екран. Тачскрін працює разом з додатком Yummly, що дозволяє шукати рецепти та отримувати покрокові інструкції прямо на дверцятах духовки.

 

Читайте також: «Енергопозитивна» архітектура, дуже милий робот та диригування оркестром через Chrome

 

Прилад використовує технологію доповненої реальності для того, щоб показати, яке саме деко необхідно використовувати та де його розмістити, залежно від обраного рецепту. Екран також розкаже вам, якими мають бути налаштування духовки. І найголовніше, для перевірки процесу приготування страви вам не потрібно буде відкривати духовку, випускаючи при цьому тепло. Адже ви зможете використати екран для того щоб подивитись на вашу страву та навіть наблизити її.

Зазначимо, що це поки що лише концептуальна модель, і невідомо, коли звичайні користувачі зможуть скористатися даною технологією.

 

 

Як бачимо, нові технології створюють нове майбутнє, де не потрібно витрачати багато часу на чищення зубів, макіяж, приготування їжі чи пересування через суцільні затори. Якщо ще й роботи звільнять нас від монотонної роботи, то у людей з’явиться більше часу для того, щоб займатися дійсно цікавими речами. А може й навпаки, нам доведеться вирішувати нові виклики та надскладні завдання, викликані тими самими технологіями.