Економіка 2018-06-29 10:28 Даніель Екерт
  ▪   © 2018 Axel Springer SE. Alle Rechte vorbehalten

Die Welt: Де чекати найшвидшого зростання зарплати

У деяких професіях працівники можуть збільшити свій дохід на €35 тис. за перші десять років. Але це стосується лише тих, хто вчасно про це подбає. Усіх інших чекає тривала стагнація

Майже на міф перетворилося твердження, що зарплата зростає (чи має зростати) із набуттям досвіду. У ХХІ столітті стає дедалі більше професій, які вже не дають вартих згадки підвищень платні. Ринок праці надто сильно змінився. Однак з’являються нові турбопрофесії, в яких налаштовані на віддачу працівники можуть уже за перші десять років підвищити свій дохід на три чверті, і до речі, без значної персональної відповідальності за результати.


«Важко працюй і розбагатієш» — гасло бізнес-девелоперів. Це сфера діяльності, фахівці якої займаються розвитком бізнес-ідей до їх виходу на ринок. Тут зар­плати працівників починаються від середніх €44 900 річного доходу до сплати податків. Уже через десять років бізнес-девелопери мають добрі шанси щороку збільшувати дохід на майже €35 тис., а отже заробляти близько €80 тис. до сплати податків. І це лише середнє значення, тобто те, що може досягти половина працівників.

 

Читайте також: Сценарії майбутньої кризи


Для значної частини професіоналів шанси ще кращі. «Чверть бізнес-девелоперів після десяти років у цьому секторі заробляють понад €100 тис. на рік, — каже Артур Яґелло, речник порталу Gehalt.de. Цей аналітично-порівняльний веб-ресурс дослідив близько 27 тис. інформаційних матеріалів. І здійснена оцінка показує, які професії демонструють найбільше зростання платні в першій декаді після старту кар’єри. У SAP-консультантів також значне збільшення зар­плат: протягом десяти років вони із €47 тис. виходять на €79 тис.


Фінансовий контролер й інженер електронної техніки — ще дві турбопрофесії. Тут оплата фахівців зростає на €22,5 тис. Управлінці капіталом і нерухомістю також мають непогані шанси дуже швидко піднятися грошовою драбиною. Не варто забувати й про юристів, які представляють інтереси підприємств і великих організацій.


Але є й цілком протилежна картина: перукарі й водії майже не відчувають збільшення платні після десяти років праці. Початківці в цих робочих професіях отримують близько €22 тис., а через десять років — лише на €1300 більше. Це відповідає вбогому збільшенню платні на €130 за рік. Схоже за повільністю зростання зарплат і в професійних водіїв. Початківці заробляють €27,7 тис. на рік, а після десяти років праці — €29 тис. «Хто хоче робити кар’єру в професії, тому слід вчасно довідатися про можливості. Цьому сприяють підвищення кваліфікації чи позиції з управлінською відповідальністю», — каже Філіп Бірбах, керуючий порталом Gehalt.de.

 

Читайте також: Ринок праці: зміна тренду

 

Загальне правило: працівники з вищою освітою мають істотніше підвищення заробітної плати, аніж у секторах, де достатньо базової професійної освіти. «Багаторічний досвід у сфері, яка потребує вищої освіти, оплачується набагато краще, ніж у робітничих спеціальностях, особливо в професіях, у яких є великий попит на спеціалістів і експертів», — констатує Бірбах.


Є ще один важливий момент — професії зі значним зростанням платні нерідко потребують постійного й швидкого переключення експертів між різними складними задачами. Ці посади пов’язані з високим ступенем відповідальності, понаднормовими годинами й частими відрядженнями. Так професіонали стають експертами, яких не так і легко замінити. У своїх галузях це завжди затребувані спеціалісти. «Якщо до цього додається ще й багатолітній досвід, це неабияк підвищує ринкову ціну такого працівника в його сфері».