ut.net.ua 2009-11-20 00:00 Лузер Антон

Апокаліпсис - 2010

Кілька фантастичних сценаріїв зриву президентських виборів

Заблокувати народне волевиявлення через суд або ввести в країні надзвичайний стан – це не всі можливі ризики, що загрожують проведенню виборів президента наступного року. Є значно більші загрози, внаслідок яких Україна залишиться з Ющенком або ні з ким. Кандидати та інші зацікавлені, які насправді виборів не хочуть, можуть користуватися наведеними нижче сценаріями безплатно, доки автор добрий.

Комета. У пророцтвах футурологів ще з часів цивілізації майя трапляються згадки про небесне тіло, що, впав­­­ши на Землю, спричинить апокаліпсис. До речі, зараз у кінотеатрах демонструють стрічку про те, що чимось подібний гаплик станеться 2012 року (явний натяк на те, що ми зірвемо проведення фіналу чемпіонату Європи). На думку палеонтологів, комета чи гігантський метеорит мільйони років тому прибив динозаврів. Для блокування виборів українського президента така масштабна катастрофа не потрібна. Достатньо, щоб кілька маленьких астероїдів жахнули по серверу ЦВК і всіх транзитних серверах – тоді порахувати голоси буде неможливо.

Вторгнення інопланетян. Доки вчені сперечаються, самот­­ні ми у Всесвіті чи ні, прибульці вже потроху заселяють Землю. Почали з Києва. Щоб зірвати вибори з допомогою інопланетян, потрібно: а) взяти в Леоніда Черновецького координати яв­­­ки на Марсі; б) переконати марсіан, що кандидати у президенти – цінний матеріал для дослідів. Недолік такого сце­­­нарію – незрозуміло, що робити з Черновецьким.

Зомбі. Сценарій, за якого більшість електорату вражається вірусом, що перетворює виборця на тупу, незграбну істоту, яка безцільно тиняється вулицями, полями й городами, часто змальовується в кіно та літературі («Світанок живих мерців», «28 днів потому» тощо). Метода перетворення людей на зомбі активно випробовується на телебаченні та в інших ЗМІ. В одній із сусідніх країн експеримент на стадії завершення – незабаром там потреба у виборах відпаде остаточно.

Ніхто не прийде. За технологією цей сценарій подібний до «Зомбі» (зробити так, щоб ніх­­то на дільниці не прийшов), але значно витратніший. Є кілька варіантів його втілення: 1) 17 січня, у день виборів, завезти в аптеки річний запас медичних масок, «Таміфлю» та оксолінової мазі; 2) у цей самий день завалити валютні обмінники доларами по 5,05 грн і євро по 8 грн; 3) пустити на всі ТБ-канали Анатолія Кашпіровського, який давав би електорату установку: «Виборів немає, вони розсмокталися та зарубцювалися…» Люди, зрозу-­­­
міла річ, у день волевиявлення попруться не на дільниці, а в аптеки чи обмінники або заклякнуть перед телевізором, і вибори буде зірвано.

Зникнення кандидатів. Усе, на перший погляд, дуже просто: немає кандидатів – немає виборів. Щоб усі кандидати в президенти кудись зникли, слід удатися, приміром, до згаданого вище сценарію «Вторгнення інопланетян». Зникнення кандидатів у президенти також можливе, якщо в них усіх одночасно прокинеться совість. Але це вже справді фантастика.