ut.net.ua 2009-11-20 00:00 Герасимчук Вікторія

Вірус перемагає

Учені сперечаються, від чого помирають українці

Із сенсаційною заявою виступив буковинський учений – в Україні людей вбиває насправді не грип А/H1N1 Каліфорнія, а мутація цього вірусу з парагрипом. Начальник бюро Чернівецької обласної судмедекспертизи, доктор наук, професор Віктор Бачинський стверджує: «Вірус, який спричиняє смерть, дуже агресивний, він навіть не вражає трахею, а відразу потрапляє в легені й викликає сильний їх набряк та суцільні крововиливи. Спричиняють такий стан змішані типи парагрипу та грипу А/Н1N1. Це дуже токсичний штам, який досі не піддавався виробленій Міністерством охорони здоров’я методі лікування». На його думку, померлі від наслідків грипу буковинці, розтин тіл яких пан Бачинський робив, були уражені не вірусною пневмонією, як стверджує міністерство, а вірусним дистрес-симптомом, а він потребує зовсім іншого лікування.

Зокрема, професор вважає неефективним застосування апаратів штучної вентиляції легенів для лікування пацієнтів із тяжким перебігом хвороби – за його словами, 100% хворих помирали, незважаючи на надання їм такої допомоги. Пан Бачинський і його буковинські колеги звернулися до Міністерства охорони здоров’я з проханням переглянути методику лікування.

Утім, столичні вірусологи не вірять у мутацію каліфорнійського й парагрипу. «Науковці, які це заявили, не хочу нічого поганого про них сказати, не мають доказів мутації, – говорить завідувач кафедри вірусології Київського національного університету ім. Т. Шевченка професор Валерій Поліщук. – У Лондоні був зроблений повний нуклеотидний сиквенс зразків із України – визначена послідовність ділянок ДНК і встановлено, що ми маємо справу саме з А/Н1N1 Каліфорнія. Парагрип – це зовсім інша родина вірусів, ніж вірус А/Н1N1, тут неможливо помилитися. Заява буковинських учених – це виклик молекулярній біології. А дистерс-симптом може бути наслідком вірусної пневмонії». Звичайно, каже професор, грип може мутувати – й на території України зокрема. Вірус мутує так швидко деякою мірою саме завдяки людям – він змушений набувати резистентності щодо все нових і нових ліків. «Можна сказати, що наразі в битві між вірусами та світовою фармакологією однозначно перемагають віруси», – говорить Поліщук. [1629]

 

 
Грипозні новини

1,4 млн українців захворіли на грип та ГРВІ з початку епідемії, померло – 316, станом на вечір вівторка, 16 листопада

Міністерство охорони здоров’я вважає, що епідемія грипу та ГРВІ досягла піку

У Києві закрили приватну лабораторію, яка діагностувала А/Н1N1. За версією СЕС – лабораторія мала проблеми з дозвільними документами

166 випадків захворювання A/H1N1 зареєстровано в Україні, з них 15 смертельні. У світі зареєстровано понад 500 тис. випадків зараження вірусом A/H1N1, від каліфорнійського грипу померло понад 6300 осіб. У Росії зафіксовано більш ніж 5000 хворих, близько сотні померлих. У Польщі вірус A/H1N1 виявлено у 237 хворих, зареєстровано один смертельний випадок. У Молдові кількість хворих сягнула 888 осіб, сім летальних випадків.       

Президент ветував закон про виділення 1 млрд грн на боротьбу з грипом