ut.net.ua 2010-02-05 00:00

Інша Росія

Правоохоронці Росії затримують опозиціонерів

У неділю, 31 січня, російські опозиціонери вже традиційно провели несанкціоновані протестні акції з вимогою дотримання владою 31-ї статті Конституції Російської Федерації, що гарантує право мирних зборів. У Санкт-Петер­­бурзі на мітинг прийшли близько 100 осіб із плакатами «Мы не рабы, рабы не мы», «Нагибать Конституцию грех» тощо. Правоохоронці почали жорстоко затримувати учасників (на фото), які найголосніше вигукували політичні гасла.

У Москві цього дня відбулися одразу дві протестні акції незгодних. Спершу близько 40 протестувальників пройшли мар­­­шем Садовим кільцем, а потім на Тріумфальній площі зібралося вже півтисячі опозиціонерів. Міліція оточила їх і вихоплювала з натовпу найактивніших. Загалом правоохоронці затримали понад сотню опозиціонерів, зокрема й співголову руху «Солідарність» Бориса Нємцова.

Проте значно більше Кремль стурбувала демонстрація, що відбулася 30 січня у Калінінграді. У ній взяли участь від 10 до 12 тис. жителів найзахіднішої області Російської Федерації, причому поміж них були представники практично всіх опозиційних партій та рухів. Демонстранти вимагали повернення права громадян вибирати керівника регіону та за­­кликали до відставки не лише губернатора області Георгія Бооса, а й прем’єр-міністра Владіміра Путіна. Серед інших приводів для виступу були підвищення плати за житлово-комуналь­­ні послуги і транспортного податку, а також загороджувальні мита на ввезення до Росії іномарок, що були у використанні.