Політика 2014-10-27 11:13 Козлюк Станіслав

Екс-регіонали тихо радіють результатам виборів

Екзит-поли дали «Опозиційному блоку» від 7 до ледь не 10 відсотнків голосів виборців. Дані ЦВК по 30% опрацьованих бюлетенях не дають підстав сумніватися у такому результаті. Що, власне, стало причиною тихої радості представників даної політсили.

Назви змінюються, традиції лишаються сталими. Хоча у даному випадку радше «стабільними». Виборчий штаб «Опозиційного блоку», який за даними екзит-полів займає 3-4 місце, розташувався у помпезному готелі Intercontinental. Там же, де свого часу полюбляла засідати Партія регіонів, залишивши кінотеатр «Зоряний» для закритих зустрічей з Януковичем. На головній сцені, себто у залі для брифінгів, оформленій у традиційному синьо-білому кольорі ПР, розмістилося кілька десятків журналістів. Тут же, на великих екранах, транслювали провідні виборчі ТБ-марафони. Поряд з інфографікою у телевізорах світилися голови Власенка, Тягнибока і «героя одеських боїв» Нестора Шуфрича. Тут же походжали колишні регіонали – Тетяна Бахтеєва, Вадим Новинський та Юрій Бойко. Радість за результати соціологічних опитувань просто-таки світилася у них на обличчі. Попри намагання замаскуватись.

«Ні, результати екзит-полів не є остаточними. Я не буду їх коментувати. Давайте дочекаємося інформації з ЦВК», – вириваючись із щільного кільця журналістів говорив Бойко.

Разом з тим, він зазначив, що "в історії України ще не було таких брудних виборів по відношенню до опозиції". Він звернувся до членів виборчкомом із закликом "рахувати голоси по совісті".

За твердженням екс-регіонала, саме влада залякувала виборців Донбасу, аби ті не йшли на вибори. Він навіть показав листівку з погрозами від імені ЛНР, яку нібито розповсюджувала влада.

Більш активно із пресою спілкувався володар Хюндаїв, екс-регіонал Борис Колесніков. Він життєрадісно посміхався, проте висловлював скепсис щодо здатності нової Ради, та й нової влади в Україні загалом провадити реформи.

Читайте також: Репортаж з Донбасу: Жити по-новому, голосувати по-старому

«Навіть 2005 рік - всі гасла демократичні, все красиво упаковано, все в кращих західних традиціях. Але наші псевдодемократи в принципі не здатні на глобальні реформи. Ми не зробили реформи - ми за це поплатилися. Але вони точно їх не зроблять», – переконано говорив Колесніков.

Тим часом Тетяна Бахтеєва знаходила «резерви для голосування». Вона запевняла працівників ЗМІ, що «Опозиційний блок» може «в кінцевому результаті підрахунку голосів набрати до 12%, тому що має приховані резерви".

Повз, на фоні паперових чи то журавликів, чи то голубів миру, одним словом – орігамі – курсували вишколені офіціанти, забираючи зі столів порожні келихи з-під мінеральної води й чашки з-під кави. На відміну від сусіднього штабу Олега Ляшка (що розмістився в Українському домі), тут не наливали.

Брифінг із попередніми результатами паралельного підрахунку голосів потроху відтягувався. Журналістів із певною періодичністю «підгодовували». Щойно з поля зору зникли Бойко з Новинським, а Бахтеєва мирно влаштувалася на другому ряду конференц-зали, до приміщення, створюючи навколо себе ажіотаж, зайшов Сергій ЛЬовочкін, колишній очільник Адміністрації президента. У джинсах і білих кросівках, він просто-таки випромінював сувору упевненість.

«Вибори проходили в атмосфері безпрецедентного тиску», – почав із жахливчиків він.

«Люди не змогли прийти проголосувати на Сході, бо вони просто боялися. Там використовувалися брудні технології», – з місця в кар’єр взяв він.

«Я вважаю, що результат "Опозиційного блоку" значно вище, ніж ті цифри, які зараз називаються в екзит-полах, і я переконаний, що при підрахунку голосів, ми побачимо набагато серйозніший результат», – переконливо декларував Льовочкін.

Далі в хід пішли історії про погрози виборцям та залякування електорату.

«Молодь залякували тим, що на дільницях вручатимуть повістки з військкоматів, а пенсіонерів, що їм не платитимуть пенсії, якщо вони прийдуть на дільниці», – запевняв присутніх Льовочкін.

Читайте також: Екзит-поли: До Ради проходять сім партій

Наостанок, перед своїм зникненням, регіонал пообіцяв, що його політсила готова взаємодіяти з владою «під час прийняття законів та реформ», а штаби боротимуться з кожного кандидата-мажоритарника.

«Скільки мажоритарників ви плануєте провести до Ради?» – в лоб запитували журналісти.

«Більше десяти точно. Цифри поки уточнювати не буду», – розпливчасто відповів Льовочкін і зник у тому ж напрямі, що Колесніков з Бойко кількадесят хвилин раніше. З екранів щось емоційно говорив Нестор Шуфрич. Втім, що саме – важко було зрозуміти, оскільки дбайлива рука режисерів вимкнула звук.

Через годину, близько 23-ї нарешті почалася прес-конференція щодо результатів паралельного підрахунку голосів. Головним спікером дійства став керівник штабу Сергій Ларін. Після озвучення вже відомих тез про «брудні вибори», які влаштувала влада, погрози і залякування перейшли до конкретики.

«Наразі опрацьовано 1,7% бюлетенів на 3,7 дільниць. Блок Петра Порошенкав набирає 18,9%, «Народний фронт» - 16,8%, «Опозиційний блок» – 8,7, Ляшко – 10%, «Батьківщина» – 6,6%, «Самопоміч» - 3,8%», - заявив Ларін з трибуни.

Він додав – його партія готова ділитися даними паралельного підрахунку голосів ледь не щопівгодини.

«Ми боротимемося за кожен голос. Треба зробити так, аби вони не пропали! Ми готові оприлюднювати дані паралельного підрахунку, якщо хочете, кожні 30 хвилин», – переконливо заявив Ларін.

Також керівник штабу озвучив трохи конкретики, з якої стало зрозуміло, на що розраховують колишні регіонали в парламенті.

«Ми розраховуємо, що у Верховній Раді «Опозиційний блок » буде представлений 50-60 депутатами. По мажоритарці ми розраховуємо на приблизно 30 депутатів», – озвучив цифри Ларін.

Читайте також: Мандат у спадок

Поруч, біля столів з напоями з’явився Шуфрич. Він був зосереджений і трохи роздратований. Поспостерігавши за брифінгом, він рвучко вийшов до холу.

«У вас там ідіоти сидять!» – ледь не зриваючись на крик говорив він.

«Це ваша камера? Коментар записати? Так, давайте», – відволікшись на секунду звернувся депутат до журналістів і продовжив «рознос».

«Ідіоти! У вас люди під дулами автоматів голосували! Там тиск шалений на них чинився! Виборці залякані!» – трохи збавивши тон, але не інтонації продовжував вШуфрич. Цілком у ключі вечірньої риторики про «повістки» для молоді і «відсутність пенсій» для пенсіонерів.

Журналістів і телекамер у залі меншало. Шуфрич продовжував працювати на камери   телеканалів. Поодинокі працівники медіа попивали каву, заряджаючись на довгу робочу ніч. Депутати, тим часом, почергово зникали десь у нетрях готелю. Хіба що Тетяна Бахтеєва залишалася незворушною і далі дивилась на результати екзит-полу, що давав «Опозиційному блоку» 9,9% голосів.