Прес-релізи 2019-10-31 10:40

Чому можуть відмовити в кредиті: 6 причин

Відмова в кредиті - неприємна ситуація, яка може серйозно зіпсувати плани. Розбираємося, яким клієнтам банки побоюються видавати гроші і чому. Відмова в кредиті - неприємна ситуація, яка може серйозно зіпсувати плани. Розбираємося, яким клієнтам банки побоюються видавати гроші і чому.

 

 

1. Ви потрапили в чорний список банку

Чорний список - це неформальний облік небажаний клієнтів, який є практично у кожного банку. Потрапити туди можна з різних причин: як за хамську поведінку з співробітниками фінансової установи, так і за велику кількість дострокових виплат по кредитах (в такому випадку банк не встигає заробити).

 

2. У вас є борги

В цілому 1-2 додаткових кредитів не бентежать банки. Велику роль в ухваленні рішення грає боргове навантаження: банки вважають нормальним, якщо позичальник віддає по кредитах 30-40% заробітку. Якщо боргове навантаження перевищує 60%, вам можуть не видати кредит.

 

3. У вас низький кредитний рейтинг

Банки перевіряють кредитну історію кожного потенційного позичальника. Кредитний рейтинг - це бал, заснований на кредитній історії і відображає здатність клієнта погасити заборгованість. Всього можна отримати від 0 до 1000 балів.

Перевірити свій кредитний рейтинг ви можете за допомогою сервісу від Finance.ua. Він переводить ці бали на зрозумілу мову: що можна вважати хорошим рейтингом, а на якій позначці варто задуматися над його підвищенням. Якщо рейтинг не ідеальний, ви отримаєте рекомендації про те, як поліпшити ситуацію.

 

4. Ви неофіційно працюєте

Особисті дані клієнта, особливо інформація про місце роботи, трудовий стаж, посади важливі для банків. З офіційної зарплати вираховується і відсоток боргового навантаження. Краще чесно повідомляти в банку про розміри свого заробітку: так ви збільшите шанс отримати кредит.

 

5. Вік

Кредит на придбання житла береться на тривалий термін - 15, 20 і навіть 30 років. Жорсткого критерію у банків немає, в середньому на момент погашення позики по іпотеці вік чоловіка не повинен перевищувати 60 років, жінки - 55 років.

Отже, щоб отримати позику на 30 років, клієнтові не повинно бути більше 30-ти. Для людей старшого віку виходом із ситуації може стати поручитель, чий вік відповідає вимогам банку. Інший варіант - оформлення кредиту онлайн, радить Файненс, і на менш тривалий термін.

 

6. Ви надали невірні документи

Угода з видачі кредиту повинна бути правомірною і законною, а всі документи повинні відповідати вимогам законодавства. Це може убезпечити як банк, так і самого клієнта: якщо співробітники фінансової установи засумніваються в справжності документів позичальника, то можуть звернутися до суду.

Надайте банку достовірну документацію, дані про реальні доходи, будьте чемні - і ви, швидше за все, отримаєте кредит. Також хоча б раз на рік варто перевіряти свій кредитний рейтинг, щоб розуміти, на що ви можете розраховувати.