Новини 2013-11-11 23:59

Google і Facebook запевняють, що не надавали спецслужбам доступу до серверів

Microsoft, Google і Facebook не надавали Агентству національної безпеки (АНБ) США або урядам держав "прямого або безперешкодного" ​​доступу до своїх серверів для отримання ними персональних даних користувачів. Про це заявили представники інтернет-компаній під час виступу в Європарламенті, повідомляє прес-служба ЄП.

Зазначається, що слухання відбувалися через публікації у європейських ЗМІ про масове електронне шпигунство спецслужб США за європейцями.

Раніше газета Washington Post з посиланням на документи, надані екс-співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом, повідомила, що АНБ отримувало інформацію з пошукових серверів Google і Yahoo і зібрало дані облікових записів сотень мільйонів користувачів.

Повідомлялося, зокрема, що всього за один місяць АНБ опрацювало понад 181 мільйона перехоплених записів, починаючи з імені одержувача і відправника електронного листа аж до його змісту.

За інформацією видання, АНБ і ФБР також збирають дані з серверів таких компаній як Microsoft і Facebook за допомогою програми PRISM, що дозволяє відстежувати електронні комунікації на найбільших сайтах з метою спостереження за підозрюваними в тероризмі, які перебувають за межами США.

схожі новини