Новини 2013-10-13 22:17

Премію миру від німецьких книготорговців отримала білоруська письменниця

Білоруській письменниці Світлані Алексієвич вручили Премію миру Союзу німецької книготоргівл 13 жовтня на урочистій церемонії нагородження, котра відбувалася в рамках Франкфуртського книжкового ярмарку.

Ця нагорода присуджується письменникам, художникам, науковцям і громадським діячам, котрі зробили значний внесок у зміцнення миру передусім своєю діяльністю в царині мистецтва та науки. Сума премії, заснованої 1950 року, становить €25 тисяч. Серед її лауреатів - письменник та художник Герман Гессе, філософ та психолог Карл Ясперс, дитяча письменниця Астрид Ліндгрен, літературознавець і дисидент Лев Копелев, драматург і політик Вацлав Гавел, прозаїк Орхан Памук.

Алексієвич після нагородження розповіла, що  збирається витратити премію, зокрема, на книжки. "На що я завжди витрачаю: я купую книжки, перш за все, свою "Чорнобильську молитву", і роздаю людям. "Чорнобильську молитву" - там, де Лукашенко збирається будувати атомну електростанцію, аби люди знали, до чого це може призвести", - сказала письменниця.

 Також вона додала, що у майбутньому має намір написати книжку про любов. "Тепер, коли цикл "Голоси Утопії" завершено, я мрію написати книжку про любов. Це будуть сто жіночих і сто чоловічих розповідей про кохання", - підкреслила Алексієвич.

Як відомо, білоруська письменниця  Світлана Алексієвич входила до трійки фаворитів Нобелівської премії з літератури - 2013 за версією букмекерської контори Ladbrokes.

Нобелівський комітет визнав канадську письменницю Еліс Манро лауреатом премії з літератури.

Читайте також: Нобелівська лауреатка Еліс Мунро реабілітувала жанр коротких історій

схожі новини