Новини 2013-08-29 16:26

Маргінали, що представляють в Україні проросійські сили, не здатні виконати завдання Путіна

Маргінальність людей і середовищ, які представляють «російську» партію в Україні, дисгармоніює з місією, що покладена на неї режимом Путіна. Про це пише Андрій Скумін у черговому числі «Українського тижня».

Оглядач відзначає, що сьогодні простежується кілька напрямів роботи «російської» політсили в Україні.

Насамперед це формування в суспільстві думки, ніби підписання Угоди про асоціацію з ЄС призведе до катастрофічних наслідків для економіки України й вимагатиме змін до Основного Закону, а отже, є антиконституційним. Крім того, «російська» партія, вочевидь, звертатиметься до суду щодо заборони підписання домовленостей із ЄС органами влади України. Юридичне обґрунтування цієї кампанії вже дав медведчуківський центр «Правова держава», очолюваний Олександром Задорожним.

Крім того, автор прогнозує, що з початком роботи нової сесії парламенту треба також очікувати подання законопроектів, які формалізували б зовнішньополітичні російські інтереси щодо України. Зокрема, один із них уже анонсував Вадим Колесніченко, запропонувавши внести зміни до двох законів (про основи внутрішньої та зовнішньої політики та про основи національної безпеки) стосовно відмови від зовнішньополітичної мети входження до ЄС.

Ще один масштабний проект «російської» партії – проведення всеукраїнського референдуму «за народною ініціативою» щодо вступу до Митного союзу. Її, як було зазначено, вже анонсували комуністи і, зрозуміло, що до реалізації задуму буде підключено й інші проросійські групи.

«Попри те, успішність такої політсили в опонуванні режимові Януковича бачиться дуже сумнівною», - йдеться у статті.

По-перше, відзначає автор, в судах, сформованих нинішньою владою, жодне рішення, яке йде врозріз із лінією Банкової, бути прийняте не може. По-друге, законодавство про всеукраїнський референдум (знову ж таки, ухвалене й голосами «російської» партії) виписано таким чином, що процес можна зірвати ще на етапі зборів ініціативних груп.

«Але найголовніший ризик усіх нинішніх потуг Путіна з його українськими «товаріщамі» – навіть не в тому, що їм може не вдатися зірвати підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС або реалізувати власний сценарій у 2015 році, зокрема посадити в президентське крісло найвигіднішого для Москви кандидата, що справді малоймовірно. Унаслідок нинішньої антиєвропейської і антиукраїнської кампанії «російської» партії станеться потужніший зсув у масовій свідомості українців, орієнтованих на РФ – її остаточна компрометація як фактора суттєвого впливу. 28% громадян, які все ще не підтримують ідеї незалежності України, дістануть чіткий сигнал: Кремль більше не здатен визначально впливати на розвиток ситуації в сусідній державі», - пише автор.

Більше про це читайте у статті «Підставляються» у № 35 «Українського тижня».

схожі новини