Новини 2013-07-31 11:44

Українська влада намагалася отримати у Google персональну інформацію користувачів

Представники української влади намагалися отримати від Google інформацію про користувачів, однак компанія їм відмовила. Про це розповів голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт під час зустрічі з учасниками Draper Hills Summer Fellowship, написав у своєму Facebook журналіст "Української правди" Сергій Лещенко.

На запитання про те, чи може накопичена Google інформація про користувачів бути використана проти самих цих людей, Шмідт відповів:

"Google зберігає інформацію про ваш пошук від 12 до 18 місяців після того, як ви його зробили. Він не зберігає інформацію 5 років. Google має дуже cуворі правила щодо доступу до цієї інформації, вони дуже чутливі щодо персональної інформації. Якщо уряд хоче отримати цю інформацію, це дуже непросто зробити – і це можливо лише через проходження передбачених законом формальностей".

Також, за словами Шмідта, влада України намагалася отримати в Google інформацію про користувачів.

"У Google є сейлзофіс в Україні, і представники влади приходили до нас, аби ми надали інформацію про користувачів, але сейлзофіс сказав, що вони цим не займаються", - сказав він.

Читайте також: Радник Google Джон Кампфнер про новий авторитаризм та загрози приватності в інтернеті

Як повідомлялось, Державна служба України з питань захисту персональних даних перевіряє інформацію про незаконне використання даних українців американською корпорацією Google.

Прецедентом для порушення додаткової перевірки сервісів Google стало звернення громадянина України, який висловив заклопотаність тим, що його персональні дані можуть бути використані державними службами США без його відома.