Новини 2013-06-14 14:05

Експерт: WebMoney намагається грати за правилами в країні, де їх не існує

Президент холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанський вважає, що від конфлікту з WebMoney програє тільки Україна.

Про це він сказав в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ.

«Я думаю, що основна проблема полягає в тому, що WebMoney намагаються грати за правилами в країні, де правил не існує. І чому у них немає проблем у Росії? Та тому, що в Росії є правила, прості і зрозумілі. У Росії WebMoney – велика легальна компанія, ніяких проблем вони там не відчуває, російська держава отримує з них податки, і все добре», – вважає він.

За його словами, у нас система зворотна.

«Спочатку всім кажуть, що треба реєструвати системи електронних грошей, потім – що реєстрація тимчасово припинена (на 3,5 роки), фактично провокуючи учасників ринку використовувати юридично складний, але, тим не менш, на думку більшості юристів, законний механізм. А потім намагаються оголосити цей механізм нелегальним. Причому замість того, щоб розбиратися з цим питанням в суді, застосовуються зовсім інші методи», – наголошує екперт.

Водночас, як стверджує Ольшанський, технологічно українських великих систем з електронних грошей сьогодні немає в принципі.

«WebMoney сьогодні – єдина велика система взаєморозрахунків, яка монетарно і юридично є українською (хоча технологія, звичайно, була надана материнською компанією). Але я підкреслюю, що WebMoney проводять розрахунки у гривні, платять податки в Україні і розміщують відповідне забезпечення в українських банках, що, по всій видимості, і стало передумовою для подій, що відбулися», - зазначив Ольшанський. Проте, за його словами, український ринок досить великий, і на нього є багато охочих потрапити.

«В основному це, звичайно, іноземні компанії, але будь-який з них у принципі дуже вигідно створити проблеми конкурентам, тим більше що це нічого не коштує. На жаль, ситуація з WebMoney мені нагадує подібні ситуації з іншими технологіями і системами: тобто спочатку ми гнобимо і гробимо те, що у нас є, а потім, через деякий час, починаємо користуватися чужими технологіями і системами, в даному випадку – чужими і монетарно, і юридично», – заявляє Ольшанський.

На його думку, від таких чужих систем «ми вже точно ніяких грошей не побачимо, і державі Україна від них користі вже точно менше, ніж від тієї ж WebMoney».

Він відзначив, що WebMoney є технічно надзвичайно розвинена система, яка існує більше 20-ти років, і це гравець світового масштабу.

 «Система має величезну кількість сервісів, починаючи від мікрокредитування і закінчуючи простими платежами за комунальні послуги. Тобто за великим рахунком від її проблем в Україні сама система нічого не втратить. Втратять лише українські користувачі та держава Україна в цілому», - вважає Ольшанський.

Як повідомлялося, представники податкової служби 11 червня провели обшук у київському офісі компанії, яка здійснює електронні платежі WebMoney.

Міндоходів 12 червня заявило, що домоглося блокування на пов'язаних із WebMoney рахунках 60 млн грн, що спричинило перебої в транзакціях у цій платіжній системі.

Потім WebMoney заявило про відновлення роботи в повному обсязі й закликало клієнтів не панікувати, хоча користувачі продовжували розміщувати на форумах скарги на роботу мережі.

Згодом Міндоходів підтвердило, що підозрює WebMoney у відмиванні грошей. 

схожі новини