Новини 2013-05-30 07:46

"Свобода": у Криму представники ЧФ РФ оголосили мис Сарич зоною, на якій не діють закони України

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації на чолі зі свободівцем Едуардом Леоновим виявила факт несанкціонованого перебування на території України, зокрема на мисі Сарич, озброєних іноземних військових формувань. Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

29 травня члени робочої групи Спеціяльної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації на чолі зі свободівцем Едуардом Леоновим прибули на маяк на мисі Сарич, аби проконтролювати дотримання вимог приватизації житла громадянами України у Севастополі, зокрема на території маякових містечок. Однак представники Чорноморського флоту РФ перешкодили народним депутатам, журналістам та свободівським активістам у здійсненні їхніх повноважень та реалізації громадянських прав.

Леонов наголошує: крайня південна точка України окупована російськими бойовиками: «Спеціальна контрольна комісія, сформувавши робочу групу, приїхала інспектувати дотримання вимог приватизації житла громадянами України у Севастополі. Ми отримали повне сприяння від усіх органів місцевої влади. Однак не змогли навіть підійти до гуртожитку маяка на мисі Сарич, який є цивільним об'єктом. Більше того, маяк, згідно з рішенням Верховного Суду України, є власністю Міністерства інфраструктури», - розповів народний депутат.

За його словами, на підході до цього гуртожитку нам перегородили дорогу озброєні бойовики російського флоту.

«Капітани 1-го та 2-го рангів, а також четверо озброєних солдатів нахабно зачинили ворота перед нами. Відмовляючись представитися, вони заявили, що "на цій території жодні українські закони не діють, адже це – територія Російської Федерації". Вони у хамській формі заявили, що коли у народних депутатів є претензії – ми маємо звернутися до Міністерства закордонних справ і робити все «па-нармальнаму», - розповів Леонов.

Він готує звернення до Генпрокуратури, СБУ, МЗС з вимогою розслідувати та відреагувати на факт перебування на території України представників збройних сил Російської Федерації без будь-яких юридичних підстав та дозвільних документів.

«Факт того, що на території України народного депутата України російські бойовики не пускали до гуртожитку, де живуть українські громадяни, – це абсурд. Перешкоджання здійсненню повноважень народного депутата – це кримінальний злочин. По суті ми виявили факт перебування на території України озброєних військовиків іншої держави. Фактично крайня південна точка України перебуває під окупацією іноземних військ» - наголосив свободівець.

Нагадаємо, у серпні 2011 року 20 активістів "Студентського братства" пікетували маяк на мисі Сарич, в Криму. Учасники акції вимагали від Чорноморського флоту Росії виконати рішення Господарського суду Криму, згідно з яким гідрографічні споруди повинні бути повернуті державі Україні. 21 серпня, учасники акції проникли на територію маяка, де були затримані російськими військовими вже безпосередньо на вежі гідрографічного споруди.

Експерти вважають, що перебування на території України Чорноморського флоту завжди буде подразником для виникнення українсько-російського конфлікту.

схожі новини