Новини 2013-05-17 11:50

Юрій Макаров: В Україні необхідно запровадити квотування для книгорозповсюджувачів на українську книжку

По всій території України для будь-яких торгових точок слід ввести квоти на українську книжку. Про це заявив публіцист Юрій Макаров під час панельної дискусії на тему «Дерадянізація, без якої Україна не відбудеться. Дорожня карта», яка проходила 16 травня у книгарні «Є» в Києві.

«Що стосується книжкового ринку, це дуже болючий момент. Тому що всі знають, що всі на сьогодні, крім ось цієї точки, де ми з вами перебуваємо, мережі книгарень «Є», всі решта мереж книгарень і книгорозповсюдження сьогодні перебувають в руках однієї іноземної структури», – підкреслив він.

За його словами, ця структура не зацікавлена в українському продукті і просто не пускає його на ринок.

«Ви можете зайти в книжковий супермаркет, я це неодноразово робив, і спитати: «Ну гаразд, у вас є книжки, скажімо, видавництва «Фоліо». Ще, можливо, «Клубу сімейного дозвілля». А от, скажімо, хоча б «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ»?». Немає», – зазначив публіцист.  

«Це не конкуренція. Це, по-перше, продаж демпінгу. Ви можете порівняти ціни на російські книжки у безпосередньо Росії і в українських книгарнях. В перерахунку, за курсом, в Україні вони будуть дешевші», – зауважив Макаров.

Він звернув увагу на необхідність створення повноцінного книжкового ринку, інтегрованого у світовий контекст, і стимулювання не лише видавництв, а й авторів.

«Яким чином? Жорстке антимонопольне регулювання, створення інституту книжки і забезпечення українського україномовного продукту на всій території України. І тут є пропозиція щодо квотування. Тобто, будь-яка торгова точка має мати свої квоти на українську книжку. Наші експерти запропонували 70%. Можливо, це 50%. Але ніяк не менше. І головне, що це має працювати скрізь», – наголосив публіцист.

схожі новини