Новини 19:28

Лановий: Для олігархів смерті подібно допускати в Україну транснаціональні корпорації

Для української економіки прихід транснаціональних корпорацій є важливим, однак вітчизняні олігархи не зацікавлені в ТНК. Про це сказав доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий під час панельної дискусії «Транснаціональні корпорації в Україні: за і проти?», що відбулась 19 лютого в книгарні «Є» в Києві.

Він вказав, що для України на даному етапі прихід транснаціональних корпорацій є позитивним. Він наголосив, що, зокрема ТНК приводять  в країну виробництва та створюють нові робочі місця, а також пожвавлюють конкуренцію на внутрішньому ринку. 

Експерт наголосив, що для приходу ТНК у країну ключовим є питання свободи підприємництва. «В нас немає свободи підприємництва, саме тому до нас не приходять ТНК», - сказав Лановий.

Він додав, що  ставлення українських олігархічних холдингів до ТНК-холдингів вкрай негативне. «Для наших олігархів смерті подібно допускати сюди ТНК, які в основі своїй є підприємницькими та конкурентоспроможними… Олігархи стоять проти свободи підприємництва», - сказав експерт.

Читайте також: Володимир Лановий: Олігархічну модель потрібно трансформувати у вільний ринок