Новини 2012-12-14 18:11

The Economist: інтернет-гіганти можуть швидко задавити конкуренцію

Якщо не з’явиться система стримувань, то зі своїми масштабами і швидкістю зростання такі інтернет-гіганти як Google, Apple, Facebook і Amazon можуть легко задавити конкуренцію. Про це йдеться у статті The Economist, яка опублікована у черговому числі «Українського тижня».

Видання відзначає, що цифрова революція, якій посприяли ці гіганти, приносить величезну користь споживачам і підприємництву, заразом підтримуючи свободу слова і поширюючи демократію.

«Та все ж поряд із захопленням вони вселяють почуття страху. Якщо не з’явиться система стримувань, то зі своїми масштабами і швидкістю вони можуть легко задавити конкуренцію. Ось чому вони зараз перебувають під пильним оком регулятивних органів», - йдеться у статті.

Видання відзначає, що найбільша небезпека загрожує Google. І Європейська комісія, і Федеральна комісія США з торгівлі (FTC) розслідують заяви про недобросовісні маніпуляції цієї компанії результатами пошуків на користь її власних сервісів. Google звинувачують також у кількох інших порушеннях, серед яких використання патентів для перешкоджання конкуренції на ринку смартфонів. Регулятори вимагають, щоб компанія, яка не погоджується з обвинуваченнями, змінила свою практику.

«Це може стати вирішальною антитрестовою битвою інтернет-доби – точно так само, як і епічна битва Microsoft десять років тому (за право випускати власний веб-браузер в одному пакеті з операційною системою Windows) визначила обличчя ери персональних комп’ютерів», - пише The Economist.

Більше про це читайте у статті «Виживає найбільший» у № 50 Українського тижня

схожі новини