Новини 2012-09-27 08:18

У Бразилії арештували голову представництва Google за відеоролики на YouTube

У Бразилії заарештували президента представництва корпорації Google Фабіо Жозе Сілву Коельо за невиконання судового розпорядження видалити розміщені на YouTube передвиборні ролики, які містять негативну інформацію про кандидата на майбутніх муніципальних виборах. Про це повідомило мексиканське телебачення.

Керівник представництва Google арештований у місті Сан-Паулу. Від Сілви Коельо чекають дачі пояснень у справі, а також письмового зобов'язання постати перед правосуддям, після чого він може бути відпущений на свободу.

Згідно з рішенням виборчого суду штату Мату-Гроссу-ду-Сул, Сілва Коельо відповідальний за непокору судовими рішеннями, які наказали видалити ролики з "наклепом й образами" на адресу кандидата на посаду глави одного з муніципалітетів міста Кампу-Гранді, адміністративного центру штату.

У зазначених відеороликах один з кандидатів на пост глави муніципалітету звинувачувався в підтримці поширення абортів, пияцтва серед населення, незаконному збагаченні, поганому ставленні до бідних верств суспільства та інших "гріхах".

Кілька днів тому був виданий ордер на арешт ще одного великого керівника Google в Бразилії - Едмундо Бальтазара - за аналогічним звинуваченням в іншому штаті країни, проте потім це рішення скасували.

Нещодавно бразильський суд виніс ухвалив Google ще один припис. Суд міста Сан-Паулу зобов'язав інтернет-сервіс YouTube в десятиденний термін зняти з показу фільм "Невинність мусульман" в силу його провокаційного характеру.

Якщо постанову суду не виконають, то за кожний прострочений день на Google в Бразилії буде нараховуватися штраф.

Муніципальні вибори в більш ніж 5 тисячах муніципалітетів Бразилії відбудуться 7 жовтня.

Відеохостинг YouTube куплений Google в кінці 2006 року за $1,65 мільярда.

Нагадаємо, 18 вересня український парламент ухвалив у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув’язнення.

25 вересня народний депутат України від Партії регіонів Віталій Журавський заявив, що відкликає законопроект.

схожі новини