Новини 2012-09-16 09:39

Країни Перської затоки засудили антиісламський фільм, що викликав протести мусульман

Рада співробітництва арабських держав Перської затоки засудила появу антиісламьского фільму «Невинність мусульман» та спровоковані ним прояви насильства. Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на генерального секретаря організації Абдульлатіфа аль-Заяні.

«Цей фільм не може бути прийнятним або виправданим, адже він ображає почуття мусульман та немусульман, які проти образ на адресу пророків, релігій та вірувань», - йдеться у заяві генсека ради співробітництва арабстких держав Перської затоки.

Абдульлатіф аль-Заяні також засудив акти насильства проти дипломатичних та консульських установ США у ряді країн. «Обурення не є виправданням для подібних атак, які слугують на підтримку низьких та підозрілих цілей тих, хто їх спровокував», - сказав він і закликав покарати відповідальних за проведення та підтримку подібних акцій.

Разом із колективним засудженням фільму «Невинність мусульман» та спричинених ним наслідків, міністерство внутрішніх справ Бахрейну заблокувало веб-сторінки, де він демонструється. Громадян країни бахрейнська влада закликала не брати участі у розповсюдженні фільму через соціальні мережі та не показувати дітям. В Афганістані й Пакистані також закрито доступ до YouTube, аби спробувати не допустити перегляду скандального фільму.

Нагадаємо,  на Близькому Сході тривають протести  через антиісламський  фільм

Акції протесту, зокрема, відбулися в Єгипті, Лівії, Ємені, Іраку, Тунісі, Судані, Ірані, Канаді, Малайзії, Кенії, Пакистані, Нігерії та інших країнах.

Раніше генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав мусульман Північної Африки і Близького Сходу зберігати спокій, незважаючи на появу в інтернеті антиісламського фільму, знятого в США.

Читайте також В основі мусульманського гніву часто лежить розбрат, а не божевілля

схожі новини