Новини 18:15

Володимир Лановий: в нинішніх умовах не варто очікувати від державних підприємств ефективної роботи

В умовах ринкової системи і неадекватної моделі державного управління не варто очікувати від державних суб’єктів господарювання ефективної роботи. Про це пише доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий у черговому числі «Українського тижня».

Лановий відзначає, що в умовах ринкової економіки державні корпорації стають некерованими, марнотратними і перетворюються просто на грошові годівниці для свого менеджменту. «Чиновникам та їхнім ставленикам на виробництві просто не можна віддавати у руки майно і гроші. Фактично державні квазікорпорації не є суб’єктами ринкової економіки», - відзначає він.

На думку Ланового, держпідприємства потрібні, але не для отримання прибутків, не задля створення робочих місць і не для конкурентного господарювання.

«Вони не можуть індукувати підприємницьких прибутків, а збиткові суспільству не потрібні. Створення такими компаніями робочих місць становить загрозу для економіки: збільшення кількості відповідних об'єктів спричинює відплив робочої сили від прибуткового приватного сектору», - пише автор.

Лановий вважає, що справді необхідними і корисними для суспільства можуть бути лише державні господарські утворення з надання загальних інфраструктурних послуг – функції, які не в змозі ефективно виконувати приватні компанії. «Такі утворення не мають працювати на прибуток, головним критерієм їхньої роботи повинна стати якість послуг, а їхні збитки у межах ліміту – фінансуватися з бюджету», - відзначає він.

Більше про це читайте у статті «Годівниці влади» у № 37 «Українського тижня».