Новини 17:15

Володимир Лановий: Державні корпорації існують для організації корупційних схем, приховування безробіття та інфляції

За допомогою державних корпорацій правлячі політичні групи вирішують свої короткострокові інтереси: роздають посади потрібним людям, організовують корупційні та лобістські схеми, приховують безробіття й інфляцію. Про це пише доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий у черговому числі «Українського тижня».

Розмірковуючи про справжню мету суб’єктів субурядового господарювання, Лановий відзначає, що не лише виробничі організації, а й органи державного управління не розглядають накопичення господарських прибутків як основну ціль.

«Формально і декларативно інтереси апарату лежать у площині збільшення кількості зайнятих, а також продовження існування і зростання кількості самих підпорядкованих їм підприємств. Цікаво, що ці декларації відповідають інтересам працівників останніх, а тому зрозумілою є їхня пропагандистська сутність», - пише Лановий, зауважуючи, що це дещо пояснює тривале існування планової економічної моделі, попри її внутрішню згубність.

«Хоча істинна зацікавленість бюрократичного класу – в іншому. Вони радше полягають у короткострокових інтересах правлячих політичних груп – роздаванні посад, організації корупційних або лобістських схем, приховуванні безробіття та інфляції тощо. І це чудово видно за будь-якої влади», - резюмує економіст.

Більше про це читайте у статті «Годівниці влади» у № 37 «Українського тижня». 

схожі новини