Новини 2012-08-15 08:18

У Ємені почалися збройні сутички армії з республіканською гвардією

У столиці Ємену Сані загинули троє військовослужбовців унаслідок збройних сутичок між регулярною армією і елітною республіканською гвардією, які почалися після оголошення владою реорганізацію збройних структур.

Сутички почалися, коли війська витискали гвардійців із будівлі Міністерства оборони, яку ті раніше оточили.

Минулого тижня президент Ємену Абед-Раббо Мансур Хаді оголосив про плани реорганізації силових структур країни, які іноді виступали як суперники, і зменшити вплив їхніх командирів.

Одним із таких командирів є командувач республіканської гвардії, син попереднього президента Ємену Алі Абдалли Салеха, який був змушений зректися влади після масових демонстрацій протесту і збройного повстання проти нього.

Як повідомлялось, 30 липня сотня озброєних людей захопила будівлю МВС Ємену, розташовану в столиці країни Сані.

Нападники, представники одного з місцевих племен, взяли в заручники кілька співробітників силового відомства і зажадали, щоб їх зарахували в ряди поліцейських. Незабаром бранці були відпущені, проте заколотники залишились в будівлі МВС.

Влада заявляє, що будівлю міністерства захопили прихильники екс-президента Ємену Алі Абдалли Салеха, усуненого від влади кілька місяців тому. Деякі представники влади звинуватили в причетності до нападу племінника екс-президента, командувача одного з поліцейських підрозділів.

У результаті спроби витіснити нападників з будівліі щонайменше 15 осіб загинули і 43 поранені

Нагадаємо, єменські племена брали активну участь у звільненні півдня країни від бойовиків, причетних до організації "Аль-Каїда"

схожі новини