Новини 2012-04-16 16:55

У США заговорили про епідемію самогубств серед ветеранів бойових дій

На кожного убитого нинішнього року на полі бою американського солдата припадає 25 ветеранів війни, які вчинили за цей час самогубство. Про це свідчать результати дослідження, оприлюднені The New York Times.

Кожні півтора дня помирає один солдат американської армії, тим часом ветерани американських військових кампаній вмирають в середньому кожні 80 хвилин, відзначають дослідники. У США шорічно реєструється понад 6500 самогубств ветеранів - це більше, ніж загальна кількість американських солдатів, що загинули в Афганістані та Іраку з початку військових дій.

Паралельно зростає і число страждаючих від депресії, тривожних станів та інших психічних недуг. Найчастіше ці стресові розлади і стають причиною самогубств, що отримують набагато більшого розголосу, ніж злочини, скоєні ветеранами бойових дій. Найбільш до них схильні військовослужбовці, які відслужили кілька термінів служби.

Так, більше однієї третини солдатів, що відслужили три або чотири терміни за контрактом, схильні до психічних розладів. При цьому попередні дані свідчать, що для чоловіків у віці від 17 до 24 років ризик таких розладів збільшується в чотири рази.

«Це епідемія, якої не приділяється достатньо уваги, - прокоментував статистичні дані конгресмен-демократ з Сан-Дієго і член Комітету у справах ветеранів США Боб Філнер. - Ми могли б зробити набагато більше».