Новини 2012-04-09 16:38

«Афганці» поперджають владу, що готові очолити масові протести

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту № 9127, який урізує права «афганців» та «чорнобильців», по всій країні пройде повномасштабнабезстрокова акція протесту за участю всіх цивільних організацій і під безпосереднім керівництвом громадської організації «Ніхто, крім нас» (НКН). Про це заявив керівник НКН Олександр Ковальов.

«Нагадаю, що ми півтора року боремося проти цього законопроекту. Ми виходили з протестами під парламент, ми захоплювали Пенсійні фонди, голодували, а деякі з нас, як донеччанин Геннадій Конопльов, платили своїм життям за те, щоб перед людьми, що поклали своє здоров'я під час ліквідації Чорнобильської аварії, державою виконувалися його соціальні зобов'язання», - заявив Олександр Ковальов.

За його словами, півтора року влада імітувала реформи, намагалася розколювати громадські рухи і переконати суспільство в тому, що «чорнобильці», «афганці», «діти війни» отримують надвисокі пенсії.

«Не було зроблено нічого для системної реформи пільгового оподаткування, в якому ми готові взяти участь. Конституційний суд, судді якого тричі приймали рішення про збереження пільгових спецпенсій (зберігаючи їх у першу чергу собі, нардепам, суддям, прокурорам) прийняв ще одне рішення про право Кабміну розподіляти пільги в ручному режимі. Це рішення дуже гармоніює з ще одним рішенням КС - право не оприлюднювати нардепам свої податкові декларації », - наголосив лідер НКН.

Він підкреслив, що «пільги незахищеним верствам населення будуть скасовувати ті самі люди, які сором'язливо ховають свої доходи за час роботи на посаді депутата».

«При цьому на ефірах соціальний віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявляє, що вони«вирішили всі проблеми афганців та чорнобильців». Вони нічого не вирішили. Вони обсипають милостями свої «кишенькові організації» афганців і чорнобильців, не даючи путівки в санаторії і репресують членів НКН, а також чорнобильців, які до нас приєдналися », - констатує Ковлаев.

Водночас, він заявляє, що «НКН готовий до діалогу та процесу реального реформування пільгової системи, з ліквідацією і урізанням спецпеній, а не тупого відбирання пільг у тих, чий прожитковий мінімум трохи більше тисячі гривень».

В НКН нагадали, що 14 січня 2011 року в Верховній Раді був зареєстрований проект закону № 7562 («Про гарантії держави щодо виконання рішень суду»), який дозволяв судам не присуджувати виплати категоріям громадян належні їм пільгові виплати. А вже 20 квітня розпочалися перші акції протесту громадських організацій під керівництвом НКН проти законопроекту № 7652. Тоді розгляд проекту закону було відкладено. 8 вересня 2011 Кабінет міністрів подав до парламенту новий законопроект № 9127 («Про гарантії держави щодо виконання судових рішень"), по своїй суті повторює проект закону № 7562.

20 вересня відбулося масовий протест громадських організацій, відомий як бунт під парламентом, а потім по всій країні пішли захвати Пенсійних фондів. 26 січня 2012 Конституційний Суд визначив, що суди при розгляді спорів про соціальний захист громадян можуть застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів, видані в рамках його компетенції на підставі Бюджетного кодексу та закону «Про державний бюджет» на відповідний рік. Тобто фактично передав право керувати виплатою пільг уряду.

Як повідомлялось, 5 квітня Олександр Ковальовзаявив, що влада системно намагається знищити  організацію«Ніхто, Крім Нас».

Нагадаємо, 15 лютого члени ВГО «Ніхто крім нас» повернулися спиною до Януковича, коли він покладав квіти до пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам у Києві з нагоди чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану..

Читайте також Голова об’єдання «афганців» Олександр Ковальов: «Ми повернулися спиною не до Януковича, а до всієї української влади»

схожі новини