Новини 2012-04-05 13:40

Лідер «афганців» заявляє, що влада почала системно нищити їх рух

З різних областей України почали надходити погрози «афганцям», що входять до руху «Ніхто, Крім Нас» (НКН).Про це повідомив лідер організації Олександр Ковальов.

«Те, що відбувається зараз по всій країні, це системні спроби знищення організації «Ніхто, Крім Нас». Початок репресій було покладено 20 вересня, після бунту під парламентом. Відтоді почалися обшуки та профілактики наших лідерів. Це все досягло свого піку, відколи ми стали спиною до президента», - наголосив Ковальов.

«Три тижні моя родина жила в очікуванні обшуку, бо мої друзі з МВС повідомили про ордер на обшук та наказ затримувати мене за будь-яку ціну. Ця напруга спала, нам допоміг розголос в пресі. Мій бізнес у місті Торез зруйновано», - розповів Ковальов.

За його словами, зараз у кожному регіоні є наступ на членів організації.Так, наприклад, у Херсоні намагаються ліквідувати два успішних із дуже доброю репутацією підприємства, які є потужними платниками податків у своїх районах, тільки тому, що їх очолюють лідери НКН, наголосив Ковальов.

«До бойового офіцера у місті Одеса, який очолює військомат заходить генерал з командування округом та вимагає забрати всі прапори та символіку НКН. Той не послухався. До людей, у яких нема бізнесу просто по телефону викликає дільничий та годинами утримує, розпитуючи (цитую): «Що ти хочеш? Чого тобі кисло живеться? Нащо тобі той НКН?» У Житомирі бізнес керівника нашої організації (його компанія мала таку саму назву «Ніхто, Крім Нас» і була зав'язана з Міністерством оборони, теж намагаються розтоптати. Офіцерів, які служать в Житомирській області зао контрактом попередили: якщо не підете з НКН, будете звільнені», - розповів лідер організації «Ніхто, Крім Нас».

«Тиснуть на бізнесменів, анулюючі контракти їхніх фірм та добиваючи перевірками. На простих людей, годинами тримаючи в МВС. Забороняють проведення акцій. Не запрошують на зустрічі з іншими громадськими організаціями», - підкреслив він.

Ковальов також вважаэ, що НКН хочуть дискредитувати, називаючи екстремістським рухом:

«Зрештою, наші друзі з МВС кажуть, що інформація по НКН регулярно доповідається на колегії та докладається «на саму гору». Нас намагаються дискредитувати в пресі, розповідаючи, що ми радикали. Це відверта брехня. Наші двері відчинені для всіх журналістів та громадських діячів. Прозорість - наш головний приницип. Який екстремізм? У нас нема секретів від журналістів. Ми хочемо зберегти громадянський рух».

Водночас він наголосив, що наразі попри це все, жодна особа не пішла з НКН, жодна не виїхала з країни.

Нагадаємо, 15 лютого члени ВГО «Ніхто крім нас» повернулися спиною до Януковича, коли він покладав квіти до пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам у Києві з нагоди чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану.

20 вересня минулого року учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту № 9127, який, зокрема, надає право Кабміну самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

Читайте також Голова об’єдання «афганців» Олександр Ковальов: «Ми повернулися спиною не до Януковича, а до всієї української влади»

схожі новини