Новини 2012-02-22 22:57

Податківці пояснили, чому обшукали помешкання лідера донецьких «афганців»

Обшук у лідера Донецької обласної громадської організації ветеранів війни в Афганістані «Ніхто крім нас» Олега Шуляка не пов'язаний із його громадською діяльністю. Про це повідомили у прес-службі Державної податкової служби України в Донецькій області.

«У засобах масової інформації поширена інформація про проведення 17 лютого 2012 року працівниками податкової міліції обшуку у квартирі керівника Донецького обласного союзу ветеранів війни в Афганістані «Ніхто крім нас», який пов'язують із акціями 15 лютого у м. Києві на річницю виведення радянських військ із Афганістану. Державна податкова служба в Донецькій області інформує, що такі висновки є безпідставними», - йдеться у повідомленні.

Податківці заявляють, що обшук у Шуляка проводився відповідно до постанови Київського районного суду міста Донецька від 11 лютого 2012 р., ухваленої за результатами розгляду подання слідчого від 8 лютого 2012 року, погодженого з прокурором.

Проведення слідчої дії здійснювалося в рамках досудового слідства у кримінальній справі, порушеній за фактом ухилення службовими особами корпорації «Донвугілля» у 2010 році від сплати податків в особливо великому розмірі - 3,3 млн. грн.

«Рішення суду про обшук було ухвалене до 15 лютого і жодним чином не пов'язане із громадською діяльністю учасників союзу ветеранів війни в Афганістані», – зазначено у повідомленні.

У податковій службі при цьому нагадали, що, відповідно до частини 4 ст. 212 Кримінального кодексу України, особа, яка обвинувачується в ухиленні від сплати податків, звільняється від кримінальної відповідальності за умови повного відшкодування заподіяної злочином шкоди.

Нагадаємо, у квартирі голови Донецької обласної організації ветеранів війни в Афганістані «Ніхто крім нас» Олега Шуляка проведено обшук в п'ятницю, 17 лютого.

Як повідомлялося, 21 лютого лідеру Всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані «Ніхто крім нас» (НКН) Олександр Ковальов заявив, що після інциденту, коли «афганці» повернулися спинами до президента Віктора Януковича, у компанії, де він є співзасновником, податківці провели обшуки. Крім того, його знайомі у правоохоронних органах порадили йому виїхати з України.

За словами Ковальова, влада хоче «розчавити» рух ветеранів Афганістану в Україні.

Згодом МВС повідомило, що заява Ковальова про погрози на його адресу з боку правоохоронців не відповідає дійсності.

Пізніше прес-служба Державної податкової служби України оприлюднила заяву, співробітники податкової служби не слідкують за діями Ковальова та не шукають інформацію, яка б його компрометувала.

Нагадаємо, 20 вересня минулого року учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту № 9127, який, зокрема, надає право Кабміну самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.