Новини 2012-01-09 18:54

У 2012-му Facebook може побити рекорд Google

У 2012 році Facebook може побити рекорд Google, який заробив $1,7 млрд 2004 року. Про це пише кореспондент з американських технологій The Economist Мартін Ґайлз у статті «Штурханина на фондовому ринку» друкованого видання «Світ у 2012».

«Цілком можливо, що Facebook забажає побити рекорд Google, який заробив $1,7 млрд під час емісії 2004 року на трансакції, завдяки якій гіганта пошуку було оцінено в понад $23 млрд. Але, крім купи грошей, які отримає Facebook, епоха виходу на IPO матиме й інші наслідки. Вона розпалить апетит інвесторів до акцій інтернет-компаній, які випускають додатки для соціальних мереж, спонукатиме більше молодих гравців виходити на IPO (хоча продаж цінних паперів корпоративним клієнтам і далі буде найпопулярнішим способом відбиття витрат серед венчурних інвесторів). А ще в цю епоху неабияк зростуть котирування акцій інших фірм – власників соціальних мереж. Відтак відновляться дискусії про те, чи не роздуває манія на соціальні мережі чергову інтернетну бульбашку на ринку», – прогнозує автор.

За його словами, емісія акцій Facebook стимулюватиме інвестування в молоді інтернет-фірми.

«Після ІРО Google деякі його працівники пішли з компанії з величезними прибутками від продажу акцій. Дехто з цих екс-гуглерів, як називають колишніх працівників пошуковика, реінвестував чималі частки своїх скарбів у нові технологічні компанії. Після 2012-го заможні колишні працівники Facebook – їх можна назвати екс-букерами – матимуть нагоду зробити те саме. Нею вони мають скористатися сповна», – додав Ґайлз.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

схожі новини