Новини 2011-11-25 16:37

Юрій Афанасьєв: російський імперський синдром - одна з найтрагічніших реалій сучасності

Імперський синдром Російської Федерації найбільш явно виявився під час війни із Грузією у 2008 році. Про це в інтерв’ю Українському тижню заявив ідеолог антикомуністичного руху в СРСР, один із засновників і співголова руху «Демократическая Россия» Юрій Афанасьєв.

На думку російського політика та історика, «імперський синдром - різко виражена великодержавність сьогоднішньої Росії - одна із не просто найдраматичніших, а найтрагічніших реалій сучасності».

«Цей трагізм найбільш явно та очевидно виявився стосовно Грузії. Спочатку агресія, потім окупація частини країни і тепер її розчленування», - заявив Афанасьєв.

«Причому все зроблено на очах у всього світу і, як мені здається, з чітко сформульованою метою: показати ЄС і США, в чому реальність російського імперського синдрому», - зазначив він.

Афанасьєв пояснює психологію Москви: «Думайте там про нас і нашу демократію, що хочете, а ми відверто вестимемо повноцінну, повномасштабну війну проти суверенної держави, і ви нікуди не подінетеся». «Що й сталося», - додав він.

Російський політик додає, що при цьому Захід в особі президента Франції Саркозі «взяв участь в імітації якихось дипломатичних зусиль і навіть має почуття гордості з приводу такої «дипломатії».

Інтерв’ю Олени Чекан із Юрієм Афанасьєв читайте у №48 Тижня.

схожі новини