Новини 2011-11-08 13:50

Експерт: переведення Могильова у Крим не можна назвати пониженням

Призначення Анатолія Могильова на посаду прем’єра Криму не свідчить про його пониження, а лише про пересування по кар’єрній лінії. Таку думку у коментарі Тижню висловив глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«З формальної точки зору, в ієрархії влади, яка склалася за часів Кучми, посада міністра внутрішніх справ звичайно вища, ніж посада прем’єра Криму:і вплив її більший, і можливостей більше. Проте слід враховувати, що Крим є стратегічно важливим регіоном для держави і, зокрема, для нинішньої влади. В порівнянні з іншими регіонами Крим має дуже великий економічний потенціал. А тому я би все таки оцінював це кадрове рішення стосовно Могильова не як пониження, а як пересування. Януковичу потрібна своя людина, яка би зберегла статус-кво і утримала Крим під жорстким пропрезидентським контролем і під контролем «донецьких». Тому, я думаю, що для Могильова це тимчасова кадрова позиція, але це рішення президента і він має його виконувати», – стверджує Фесенко.

Переведення Могильова до Криму, на думку політолога, не посилить конфлікт між ним та кримськими татарами.

«Звичайно, виникла інформаційна напруга. Ми знаємо, що між Могильовим і кримсько-татарською громадою були проблемні питання, та й образи на нього залишилися, і звісно, його призначення сприйняли критично. Проте я ризикну спрогнозувати, що Могильов буде уникати якихось антитатарських дій і заяв. За півтора року на посаді міністра він вже став не тільки адміністратором, а й зрозумів необхідність бути політиком і уникати контраверсійних дій, які можуть зашкодити його діяльності. Хоча не виключаю, що він буде діяти достатньо жорстко, як і Джарти, не тільки щодо кримських татар, а й проросійських організацій, якщо вони будуть дестабілізовувати ситуацію в Криму», – пояснив експерт.

На думку Фесенка, кадрової революції Могильов, швидше за все, проводити не буде.

«Я не виключаю, що певні кадрові зміни можливі, скоріш за все, Могильов захоче наблизити до себе людей, з якими він раніше працював. Але кадрової революції я там не очікую. Він збереже статус-кво у Криму. Там багато різних впливів і групи Фірташа, Ахметова, родини президента, його старшого сина, плюс у Криму є й місцеві інтереси татарів, проросійських організацій тощо. Тому йому потрібно буде зберегти певний баланс цих інтересів, особливо ключових гравців», – додав він.

Нагадаємо, 7 листопада президент Віктор Янукович погодив призначення Анатолія Могильова на посаду Голови Ради міністрів АР Крим.

Депутат Тарас Чорновіл вважає, що Могильов може ввести в Крим реальні екстремістські угрупування.

Депутат від НУНС Геннадій Москаль упевнений, що відправивши Могильова до Криму Янукович кинув виклик всім кримським татарам.

схожі новини