Новини 2011-11-08 11:41

Експерт: Толерантної співпраці між Могильовим і кримськими татарами не буде

Толерантної співпраці між новопризначеним прем’єром Криму Анатолієм Могильовим та кримськими татарами, швидше за все, не буде. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Тарас Березовець.

«На перший погляд виглядає так, що посилиться протистояння у владі. І це може призвести до того, що нечисленні представники кримських татар у виконавчій владі або самі з них підуть за рішенням Меджлісу, або їх звільнять. У будь-якому випадку, швидше за все, толерантної співпраці чи компромісу в стосунках між Могильовим і кримськими татарами не буде. Тим паче, що подає у відставку Джемілєв, а він – достатньо компромісна фігура. Хто прийде на його місце – ще невідомо і не факт, що він буде стримувати радикальні рухи всередині кримських татар», – вважає Березовець.

Могильов, на думку політолога, має достатньо невеликий час для того, щоб порозумітися з татарами у Криму.

«У Могильова є дуже маленький час, коли він може спробувати виправити ситуацію з татарами. Якщо він нічого не зробить, не піде на певні кроки на зустріч їм, то ситуація буде достатньо складною», – зазначає експерт.

На думку політолога, значних кадрових змін Могильов не проводитиме.

«Він не буде змінювати вертикаль. Хіба, можливо, відбудуться так би мовити «ритуальні» призначення когось із міністрів, але вони будуть погоджені з Януковичем», – додає Березовець.

Нагадаємо, 7 листопада президент Віктор Янукович погодив призначення Анатолія Могильова на посаду Голови Ради міністрів АР Крим.

Депутат Тарас Чорновіл вважає, що Могильов може ввести в Крим реальні екстремістські угрупування.

Депутат від НУНС Геннадій Москаль упевнений, що відправивши Могильова до Криму Янукович кинув виклик всім кримським татарам.

схожі новини