Новини 2011-11-01 11:19

Від МЗС вимагають оголосити генконсула РФ у Криму персоною нон-грата

Оголосити персоною нон-грата генерального консула Російської Федерації в Сімферополі за образу державної української мови. Таку вимогу висунув МЗС Украхни голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін, повідомляє прес-служба УНП.

Своюв имогу Фомушкін обґрунтовує українофобською заявою Генерального консула РФ у Сімферополі Володимира Андрєєва, про те, що нібито «українська мова у Криму може становити загрозу для життя людей, оскільки в ліках відсутні російськомовні інструкції».

За словами Фомушкіна, абсолютна більшість мешканців Криму вільно розуміє і читає українську державну мову, «а міф про «нерозуміння» української мови штучно насаджуються проросійськими організаціями».

«Українську мову принципово не вчать і не бажають розуміти переважно відставні офіцери, генерали КДБ та Міноборони Радянського Союзу, які у винагороду отримували квартири й дома в Криму і вже сучасні відставні офіцери російського Чорноморського флоту, які вороже ставляться до всього українського», - підкреслює він. А отже вважає, що «надання російській мові статусу другої державної в Криму стало би подарунком для україноненависників», - пояснив Фомушкін.

Як повідомлялось, нещодавно російський дипломат заявив, що російська мова в Криму має мати статус державної. На думку Андрєєва, українська мова загрожує життю людей, оскільки в аптеках не продають ліки з інструкцією російською мовою.

Нагадаємо, офіційний Кремль надає просуванню російської мови за кордоном стратегічного характеру. Зокрема для цього розроблена спеціальна «дорожня карта», яка діятиме у 81 країні.

схожі новини