Новини 2011-10-11 12:38

НБУ рекомендує ставити печатки у ксерокопіях паспортів при обміні валюти

Національний банк рекомендує банкам і обмінним пунктам ставити печатку каси банку або пункту обміну на ксерокопіях паспортів клієнтів, які обмінюють валюту. Про це сказано в листі НБУ №28-211/4027-11798 від 7 жовтня.

За даними Нацбанку, це необхідно для запобігання використання копій паспортів в будь-яких інших цілях.

"З метою запобігання використання копій документів, що засвідчують особу, на підставі яких здійснювалися валютообмінні операції, і з огляду на стурбованість клієнтів з цього приводу, рекомендуємо проставляти на копіях зазначених документів штамп пункту обміну валюти або каси банку", - сказано в листі.

НБУ також нагадує банкам, що інформація й документи, одержувані в процесі обслуговування клієнтів при здійсненні валютообмінних операцій, є банківською таємницею, розкриття якої третім особам не допускається (за винятком низки законодавчо передбачених випадків).

Нагадаємо, постановою №278, що набула чинності з 23 вересня, НБУ зобов'язав банки здійснювати документальну ідентифікацію фізичних осіб, що здійснюють валютообмінні операції.

Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні руки з 80 тис. гривень до 150 тис. гривень (в еквіваленті) на день.

схожі новини