Новини 2011-10-06 12:36

У Донецьку іноземцям не міняють валюту, а вчать порушувати законодавство України

Іноземні громадяни позбавлені можливості придбати або продати валюту в обмінних пунктах Донецька. Про це сповіщають оголошення, вивішені в «обмінниках» міста.

Журналісти, увійшовши в роль нерезидентів Україні, не змогли обміняти валюту в жодному з 10 відвіданих обмінних пунктів у різних районах Донецька.

Причиною відмови іноземцям у проведенні елементарних валютних операцій є відсутність якихось бланків суворої звітності.

Працівники обмінних пунктів не можуть сказати, коли ситуація зміниться.

«Дівчино, коли мені привезуть ці бланки, я не знаю ... Все дуже нелегко, тому я не знаю, коли вам краще підійти», - роздратовано відповіли у віконці одного з обмінних пунктів.

У іншому пункті обміну запропонували знайти громадянина України, який «зі своїм паспортом допоможе вам поміняти гроші».

«Вам так буде легше, ніж ви будете зараз бігати до інших обмінників і шукати, де є ці бланки», - порадила оператор як краще обійти вимогу законодавства.

Іноземні громадяни і без підказок роблять саме так, проте відчувають при цьому багато незручностей.

«От, блін, приїхала в гості в Донецьк до своєї сестри .... Кроку не можу ступити без неї. Щоб обміняти рублі, я повинна всюди тягати з собою сестру», - скаржиться мешканка Якутії, яка приїхала в гості до родичів.

Іноземним студентам, які навчаються в Донецьку дещо простіше - вони користуються допомогою одногрупників, які з українськими паспортами, іноді безкорисливо, іноді за винагороду, міняють їм гроші в донецьких «обмінниках».

Як повідомлялось, НБУ постановою № 278 зобов'язав банки з 23 вересня 2011 здійснювати валютно-обмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн при пред'явленні документа, що посвідчує особу.

При проведенні операцій понад зазначеної суми працівник банку також повинен зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

Зазначимо, що цю постанову Нацбанку, якою валюто-обмінні операції здійснюються лише за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу, вже оскаржено в Окружному адміністративному суді Києва.

Тим часом, голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що за період дії в Україні нових правил обміну валюти зекономлено понад $0,5 млрд золотовалютних резервів держави.

схожі новини