Новини 08:14

Генпрокуратура знайшла особисту зацікавленість Хари у відчудженні майна профспілок

Голова Федерації профспілок, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара був особисто зацікавлений у приватизації профспілкового майна. Про це вчора на прес-конференції заявив заступник генпрокурора Віктор Занфіров.

Про це йдеться у статті "Генпрокуратура перешла на личности" у газеті "Коммерсант-Украина".

Про особисту участь Хари у відчуженні майна ФПУ у Генпркоуратурі заявили вперше.

"За час керівництва ФПУ Василем Харою продано вісім об'єктів, зокрема спальний корпус санаторію "Немирів", і укладено 12 договорів оренди приміщень і територій, хоча в ФПУ стверджують, що в цей період нічого не відчужувалося", - заявив Занфіров.

Він додав, що одна з кримінальних справ стосується прийнятого у квітні 2004 року рішення Донецької обласної ради профспілок за підписом Хари, який керував тоді цією організацією, з продажу танцмайданчика в санаторії "Святі гори" (Донецька область). 30 серпня 2007 року майданчик був переданий дочці глави ФПУ Еліні Калюк.

При цьому Занфіров продемонстрував копії документів і фотографії будмайданчика, що знаходиться зараз, за ​​його словами, на цій земельній ділянці площею 2,5 га.

Крім того, за словами Занфірова, дочка Хари у 2010 році за 120 тис грн, що еквівалентно приблизно $15 тис, придбала у ЗАТ "Донецьктурист" сім однокімнатних цегляних будиночків пансіонату "Славяногірський"

Занфіров зазначив, що майно відчужувалося за особистою вказівкою голови ФПУ.

Сам Василь Хара назвав звинувачення Занфірова брехливими. "Я не підписав жодного документа про реалізацію майна. Профспілкові організації як власники акцій визначають доцільність використання того або іншого приміщення або ділянки, а рішення про реалізацію приймають наші акціонерні товариства", - пояснив він.

За його словами, думка профспілкового керівництва носить лише рекомендаційний характер.

Голова ФПУ також заявив, що представники ГПУ зайнялися пошуком компромату на нього особисто, оскільки розуміють безперспективність повернення через суд санаторно-курортних установ, що знаходяться у власності ФПУ. На його думку, у разі повернення в держвласність все майно ФПУ буде приватизовано.

"Банда олігархів-рейдерів розставила в прокуратурі своїх людей", - заявив Хара.

Нагадаємо, перевірку ФПУ Генпрокуратура розпочала у травні. У ГПУ вважають, що федерація не мала права відчужувати майно, яке є державною власністю і перебуває у профспілок в управлінні. У ФПУ наголошують, що курорти і санаторії є їх власністю, і називають дії ГПУ втручанням у внутрішні справи федерації.

Як повідомив Занфіров, Генпрокуратурою порушено 36 кримінальних справ, 22 з яких направлено до суду. Завдані державі збитки оцінюються в 55 млн грн.

До судів направлено 166 позовів: 120 - про повернення незаконно відчуженого державного майна на суму 117 млн ​​грн і 46 - про повернення земельних ділянок загальною площею 42 га.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...