Новини 11:49

Погода і податковий кодекс знизили доходи Криму від туризму

У літньому сезоні кількість туристів у Криму знизилася на 500-700 тис. осіб.

Навесні місцеві чиновники прогнозували збільшення туристичного потоку у Крим з торішніх 5,7 млн до 6 млн осіб, а деякі експерти навіть озвучували цифру у 6,5 млн осіб. Попередні оцінки демонструють, що реальні показники не дотягнуть до 5 млн, пише «Ділова столиця».

Голова організації «Туристичний актив Криму» Іван Коваленко зазначає, що потік приїжджих скоротився як мінімум на 15-20%. Директор компанії «Південна перлина» Наталія Розинська, оцінює спад попиту на відпочинок на півострові ще песимістичніше — у 20-30%.

Зниження активності зазначалося серед всіх груп туристів. Українців на вітчизняних чорноморських курортах було як мінімум на 10% менше. Якщо минулого року півострів відвідали близько 250 тис. білорусів, то в поточному — 30 тис. осіб. Замість очікуваних 1,2 млн росіян, до Криму приїхали менше 800 тис.

Ще більше, ніж негативна динаміка туристичного потоку, кримчан турбує кардинальна зміна його структури. Від відпочинку на півострові практично відмовилися приїжджі із середнім рівнем доходу.

Якщо торік тижневий бюджет середньостатистичного приїжджого становив 3 тис. грн., то в цьому він скоротився до 2 тис. грн., незважаючи на те, що практично всі складові відпочинку істотно подорожчали, відзначає видання.

Якщо минулого року у Криму відпочивало «дикунами» 3,95 млн. осіб, то в цьому — майже 4,6 млн.

За оцінними даними, якщо за минуле літо готельєри, ресторатори, продавці екскурсій і товарів масового попиту заробили близько 20 млрд грн., то за це — удвічі менше.

Кримчани звинувачують у всіх своїх бідах погоду і Податковий кодекс. Початок високого сезону у липні співпав з різким похолоданням, температура води не перевищувала 20 градусів. Проте місцеві готельєри підвищили ціни на 15-20%, мотивуючи свої дії подорожчанням комунальних послуг, збільшенням податкового навантаження і загальною інфляцією у країні.

У місцевих компаніях нарікають, що з введенням Податкового кодексу зросло фіскальне навантаження на приватних підприємців — власників міні-готелів. Бюджетні надходження від санаторіїв та готелів зросли на 15 млн грн. Притому що сертифіковані готелі рівня три-п'ять зірок були звільнені від сплати податку на прибуток. Тобто основне податкове навантаження лягла на плечі міні-готелів і приватного сектора, в яких зупиняється до 80% гостей.

схожі новини