Новини 17:46

Влада Криму пропонує збільшити вік Сімферополя на майже 2 тисячі років

Республіканський комітет Криму з охорони культурної спадщини виступив з пропозицією збільшити офіційний вік Сімферополя з 227 до 2196 років.

Як пише газета «Перша кримська», з відповідним проханням голова комітету Сергій Тур звернувся до міського голови Сімферополя Віктора Агеєва.

У світовому досвіді методика літочислення міст передбачає наявність назви міста, справжньої дати його заснування і докази безперервності життя на місці.

За даними комітету, життя на території нинішнього міста не переривалося з 185 року до нашої ери, коли був заснований Неаполь Скіфський.

«Старіння» Сімферополя дозволить йому потрапити до списків ЮНЕСКО і стати міжнародним містом-пам'ятником, а отже, підвищить можливості міста щодо залучення туристів і дослідників історії. І що важливо, відновить історичну справедливість», - відзначило видання.

Як зазначається на сайті Сімферопольської міськради, «офіційною датою народження Сімферополя вважається 1784 рік, але багато істориків стверджують, що вік столиці Криму набагато поважніший і відлічувати його варто з часу утворення древнього городища Неаполя Скіфського».

Свою сучасну назву місто отримало за часів Катерини ІІ.

«За пропозицією ученого, священнослужителя і громадського діяча Євгенія Булгариса майбутній адміністративний центр Таврійської губернії назвали Сімферополем, по-російськи - Пользоградом. Чому російському місту дали грецьке ім'я, відповідь проста - в ті роки була офіційна мода на старогрецьку топонімію», - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні Сергій Тур повідомив, що при формуванні бюджету Криму на 2012 рік буде піднято питання будівництва пам'ятника російській імператриці Катерині II у Сімферополі.

схожі новини