Новини 21:02

"Свободівець" скаржитиметься на працівників СБУ, які при обшуку "нищили" його квартиру

Керівник сімферопольської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Станіслав Удот, якого 14 вересня 2011 року працівники СБУ забрали на допит із його квартири, пообіцяв скаржитися на дії силовиків. Про це повідомляє прес-служба партії.

«Ми звернемося до прокуратури з приводу брутального порушення наших конституційних прав та перешкоджання політичній діяльності», - заявив він.

«Наголошу на очевидній брутальності та неадекватності бійців СБУ. Адже нас розцінювали як свідків, а поводилися як зі злочинцями», - додав він.

«Влаштували штурм помешкання, «маски-шоу», затримання, допит в СБУ. Як виявилося пізніше, мене допитували в якості свідка у «справі запорізького Сталіна», - розповів свободівець.

«Увесь той терор, що влаштували кримські силовики щодо мене і моїх побратимів – не інакше як політичне залякування, репресії та блюзнірське порушення конституційних прав», - заявив він.

За його словами, почалося все з того, що «співробітник СБУ о 5.50 подзвонив до мене додому, представився «дільничним» і попросився попити чаю у моїй квартирі». «Оскільки я добре знаю свого справжнього дільничного, відмовився відкривати квартиру незнайомцеві і телефоном викликав міліцію», - зазначив він.

Після цього бійці «Альфи» «виламали двері моєї квартири, пред'явили постанову судді Запорізького апеляційного суду про обшук, а тоді протягом двох годин методично нишпорили у моїх речах і нищили моє помешкання».

«У результаті: вибито двері, зіпсовано сантехніку, пошкоджено меблі», - констатував Удот. «Переляканим сусідам, що збіглися на крик, пояснили, що проводиться спецоперація – затримання терориста, який належить до «небезпечної нацистської партії» «Свобода» й причетний до організації вибухів», - заявив він.

«У мене вилучили 120 болтів, велосипедну зірочку, яку визначили як кастет, та «знайшли», напевне, ними ж підкинуті набої до пристрою з відстрілу гумових куль. У якості речового доказу також вилучили партійне посвідчення члена «Свободи», три вінчестери та флешку, на якій зберігалися паролі до банківських карток, електронних адрес, Інтернет-акаунтів», - розповів Удот.

Він повідомив, що до нього не зразу пустили адвоката, який прибув на місце подій за 20 хвилин після початку обшуку. Крім того, у захисника забрали телефон.

Удот зазначив, що його допитували у справі справі знищення пам'ятника Сталіну у Запоріжжі, а також «слідчих цікавила інформація про націоналістичні організації». «У мене незаконно зробили забір крові», - додав він.

У відділку Удот зустрівся із двома членами «Свободи» з міста Саки.

«А потім перевели у кімнату, де вже сиділи двоє членів "Свободи" з міста Саки. До них зранку теж подзвонили у двері, представилися "сантехніками" і попросили пустити в помешкання під виглядом того, що затоплено нижню квартиру», - розповів Удот.

«З 11.00 до 17.00 нас не випускали з приміщення СБУ. Навіть не дозволяли вийти в туалет. А о 17.00 без жодних пояснень відпустили», - зазначив він.