Новини 17:13

Генконсул РФ натякнув, що потрібно з ним узгоджувати депортацію громадян Росії з України

Депортація з України лідера кримської козачої общини «Соболь» бізнесмена Віталія Храмова відбулася без дотримання всіх формальностей. Про це 14 вересня заявив у коментарі «Інтерфакс-Україна» генеральний консул Російської Федерації у Сімферополі Володимир Андрєєв.

«Ситуацію оцінюю наступним чином: всі необхідні формальності, на жаль, не були належним чином дотримані, як, власне, і було у випадку з насильницькою депортацією російського громадянина Мєшкова Юрія Олександровича в середині липня», - сказав ген консул РФ.

За словами Андрєєва в таких випадках необхідно відповідним чином підключати генконсульство, чого не було зроблено ні у випадку з видворенням Мєшкова, ні в історії з Храмовим.

«Ми не були поінформовані і до цих пір не отримали ніяких офіційних повідомлень з приводу рішення суду, запущеної процедури (депоратції з території України – Ред.)», - сказав Андрєєв.

«В принципі, ця процедура могла на кордоні в Росією зупинитися, тому що Генконсульство не підтверджувало, що мова йде про російський громадянина. Наприклад, якби Храмов на кордоні з Росією не пред'явив російський паспорт, то він на її територію не потрапив би. Він міг туди потрапити, пред'явивши російський паспорт тільки з документом від генерального консульства, а у генерального консульства не було підстави видавати цей документ, бо не було особистого звернення Храмова», - пояснив генконсул.

Як повідомлялося, ще влітку Центральний районний суд Сімферополя розглядав справу  Храмова. Його звинувачують в розпалюванні міжнаціональної і релігійної ворожнечі (п.1 ст.161 Кримінального кодексу України).

Кримська міліція заявила про те, що Храмов незаконно отримав українське громадянство і також вимагала його видворення з України.

13 вересня Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим розглянула матеріали СБУ і виніс постанову про негайну примусову депортацію Храмова за межі України.

14 вересня вранці Храмова депортували з території України, заборонивши йому в'їзд в країну на 5 років.

Нагадаємо, у липні цього року Окружний адміністративний суд Криму підтримав подання СБУ про видворення екс-президента Криму Юрія Мєшкова з території України з обмеженням терміну в’їзду строком на п’ять років.

Читайте також : Заслані козачки

схожі новини