Новини 2011-09-14 12:51

У Криму СБУ затримала трьох свободівців

Працівники СБУ сьогодні затримали та доправили на допит керівника Сімферопольської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Станіслава Удота, а також іще двох членів Сакської районної організації ВО «Свобода» Дмитра Стороженка та Олега Приходька. Про це повідомила прес-служба партії.

Згідно із повідомленням, їх допитують як свідків у справі підриву пам'ятника Сталіну в Запоріжжі.

«За словами представників СБУ, у  квартирі, де мешкає Станіслав Удот, знайдено п'ять гумових набоїв і кастет. Наразі адвокат Станіслава Удота намагається зустрітися із затриманим», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що працівники СБУ прийшли до Удота проводити обшук о 6:00. Удот відмовився їм відчинити, заявивши, що зробить це з початком світлового дня . Крім того, він звернувся до міліції «з приводу незаконного намагання невідомих потрапити у приватне помешкання».

«Після цього представники СБУ виламали двері і штурмом взяли квартиру Станіслава. Наразі зі свободівцем неможливо встановити зв'язок. Його позбавлено конституційного права присутності адвоката під час обшуку і проведення слідчих дій», – пише «Свобода».

Партія пов'язує також цей акт залякування і перешкоджання законній політичній діяльності зі спробами влади зірвати збори ініціативної групи з проведення референдуму щодо неприпустимості торгівлі землями сільськогосподарського призначення.

Повідомлення про збори ініціативної групи Станіслав Удот напередодні спрямував до Сімферопольської міської ради

Нагадаємо, монумент Сталіну встановили у травні того року в Запоріжжі.

28 грудня 2010-го погруддю Сталіна в Запоріжжі відрізали голову. А в новорічну ніч стався вибух на території Запорізького обкому КПУ, в результаті якого було повністю зруйновано пам’ятник Сталіну. Міліція порушила кримінальну справу.

10 січня всеукраїнська організація «Тризуб» заявила про масові арешти своїх членів за підозрою в руйнуванні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі.

схожі новини