Новини 2011-09-12 19:05

Голові Апеляційного суду Криму пред'явили звинувачення

Голові Апеляційного суду Криму Сергію Луніну пред'явлено звинувачення за двома статтями Кримінального кодексу. Про це із посиланням на прокуратуру АРК повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Повідомляється, що Луніна звинуватили у перевищенні службових повноважень і порушенні у сфері охорони державної таємниці.

За інформацією видання, з 15.00 Лунін знаходиться в прокуратурі, куди був запрошений в статусі свідка.

Центр нагадує, що, згідно зі статтею 126 Конституції України, яка гарантує незалежність і недоторканність суддів, «суддя не може без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом».

Джерело в прокуратурі Криму повідомило, що обшук і виїмка документів в Апеляційному суді Криму 9 вересня проводився за постановою старшого слідчого прокуратури АРК Олексія Морозова.

«Обшук проводився у відділі кадрів, серверній та інших службових приміщеннях, а не в кабінетах суддів. Тому постанови суду в даному випадку не потрібно. Для цього достатньо постанови слідчого», - зазначив він.

Нагадаємо, у п'ятницю, 9 вересня, в Апеляційному суді АРК проходили обшуки і вилучення документів.

Голова Апеляційного суду Сергій Лунін перебував у цей час у Києві, про причини обшуку йому нічого не було відомо. За словами Луніна, обшук в суді може проводитися тільки за постановою суду, проте «жодним судом така постанова не виносилась».

схожі новини