Новини 19:27

Прикордонники радять охочим потрапити до Росії не їхати на пором через його перевантаженість

Кримські прикордонники рекомендують громадянам, які планують виїзд з України в Росію через Керченську поромну переправу, по можливості вибирати інші маршрути у зв'язку з утворенням великих черг автомобілістів в порту "Крим" на українській стороні.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України, у другій половині серпня у зв'язку із завершенням курортного сезону максимально збільшується число охочих виїхати за межі України, через що зростає навантаження на пункти пропуску через державний кордон, зокрема, на пункт пропуску в порту "Крим".

"У зв'язку з великою кількістю бажаючих виїхати з України в ці дні збільшується час очікування прикордонно-митного оформлення й навантаження на пором", - йдеться у повідомленні.

"У нічний час кількість автомобілів перед пунктом пропуску зростає. Пік припав в ніч з 22 на 23 серпня, коли в черзі на відправлення перебувало близько 220 транспортних засобів. При цьому приблизно половина бажаючих виїхати в'їжджали на територію України через інші пункти пропуску"- розповіли в прес-службі, додавши, що затримок у відправці з вини українських контрольних служб не зафіксовано.

За даними прикордонників, за минулу добу через пункт пропуску "Крим" в Україну з Росії було пропущено 1688 осіб і 259 транспортних засобів. У той же час на виїзд з території країни було оформлено 2131 особа і 310 транспортних засобів.

Кримські прикордонники також відзначають, що ситуація з чергами автомобілістів на Керченській поромній переправі штучно посилюється тим, що у пункту пропуску діє група осіб, що займають місце в черзі і потім поступаються свою позицію за чималу винагороду.

"Для зменшення часу очікування при перетині державного кордону України, Азово-Чорноморське регіональне управління Держприкордонслужби рекомендує громадянам, які планують найближчим часом виїзд до Російської Федерації, по можливості утриматися від поїздки через пункт пропуску "Крим" і для економії часу вибирати інші маршрути", - відзначили в прес-службі.

Перевезення громадян і транспортних засобів через Керченську протоку між Україною і Російською Федерацією здійснюється за допомогою морського порома, який курсує між портом "Крим" на українській стороні і портом "Кавказ" на російській кожні півтори години. Час порома в дорозі - близько 30 хвилин.

Відповідно до розкладу до кінця серпня відбувається по 16 рейсів з кожного боку на добу. Технічні характеристики поромів дозволяють перевезти за один рейс близько 25 легкових автомобілів і від 175 до 225 піших пасажирів. При цьому рейсові автобуси, що займають площу трьох легкових автомобілів, пропускаються позачергово.

Зазначимо, що черги на кордоні час від часу виникають також на кордоні України та Польщі. Торік польська влада навіть створила веб-сервіс з інформацією для тих, хто збирається перетнути кордон з Україною, Росією та Білорусією.

схожі новини