Новини 2011-08-24 21:17

У Севастополі міліція не пустила до штабу ЧФ Росії студентів, які вимагають повернення маяків

У Севастополі біля штабу російського Чорноморського флоту міліція зупинила спробу Громадської інспекції молодіжної організації "Студентське братство" звернутися до командуючого російським флотом з вимогою віддати Україні кримські гідрографічні споруди.

Ще на підступах до російського штабу представник Державної виконавчої служби Міністерства юстиції зачитала студентам вимога місцевого суду, за якою біля штабу ЧФ РФ заборонено не тільки проводити пікет, а й "ходити пішки організованою групою".

У свою чергу начальник міліції громадської безпеки МВС України в Севастополі Сергій Помєлков офіційно попередив керівника "Студентського братства" Олега Яценка, що у разі невиконання судового рішення, учасники ходи "в залежності від формату дій", будуть притягнуті до відповідальності - від адміністративної до кримінальної.

Після тривалих сперечань з міліціонерами і з судовими виконавцями, близько 10 учасників вуличного походу пройшли з великими прапорами Україні в руках по центральній набережній міста.

Як повідомив представник молодіжної організації Святослав Сірий, запланована хода юридично не була офіційною протесаною акцією, тому на вимогу суду пройшла без будь-яких транспарантів і без встановлення наметів.

"У День Незалежності ми маємо право прийти з державною символікою, зокрема, з великими прапорами. Ми хотіли пройти до штабу ЧФ Росії, щоб запитати у командувача російським флотом, коли будуть передані Україні маяки, які незаконно використовуються військовими", - заявив Святослав Сірий.

"Нагадаю, судовий спір по маяках триває з 2003 року. Але після рішення Господарського суду Криму ми вирішили знову підняти це питання. На прикладі маяка Сарич ми хотіли показати владі і виконавчій службі, що потрапити на маяки, враховуючи нинішнє рішення суду, все ж можна. 20 років триває окупація", - додав він.

У свою чергу керівник ГО "Студентське братство" Олег Яценко заявив, організація ініціює створення системи "громадського контролю за діяльністю іноземних військових формувань в Україні".

Нагадаємо, минулого понеділка 20 активістів "Студентського братства" пікетували маяк на мисі Сарич, в Криму. Учасники акції вимагали від Чорноморського флоту Росії виконати рішення Господарського суду Криму, згідно з яким гідрографічні споруди повинні бути повернуті державі Україні.

Так, увечері в неділю, 21 серпня, учасники акції проникли на територію маяка, де були затримані російськими військовими вже безпосередньо на вежі гідрографічного споруди.

схожі новини